A
A
A

На Київщині поліція викрила групу наркоділків та вилучила коноплі на 8 млн. гривень (ФОТО, ВІДЕО)

Під посівні площі зловмисники орендували у колишньої фабрики два промислових ангари. Наркоплантації забезпечувалися цілодобовою охороною, з використанням камер відеоспостереження та залученням собак бійцівських порід.

Працівники Департаменту протидії наркозлочинності спільно зі слідчими Головного слідчого управління, за підтримки Департаменту патрульної поліції, під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України викрили групу наркоділкі. Наркодилери займалися незаконним вирощуванням «елітних» сортів рослин конопель у Київській області. Отриманий урожай призначався для подальшого збуту на території держави та в країнах Європейського Союзу.

Поліцейські вилучили понад тисячі елітних рослин конопель, висота яких перевищувала людський зріст. Крім того, оперативники виявили партію вже готового наркотику. За збут врожаю з наркоплантації зловмисники планували одержати прибуток у сумі близько 300 тисяч доларів США.

З метою недопущення свого викриття зловмисники зберігали високий ступінь конспірації. Група формувалася за етнічною ознакою, перевага віддавалася добре перевіреним людям та родичам.

Вже встановлено, що для підтримки злочинного наркобізнесу члени групи залучили близько мільйона гривень власного капіталу. За ці кошти фігуранти закуповували насіння «елітних» сортів конопель, зокрема так звану «афганку». Під посівні площі зловмисники орендували у колишньої фабрики два промислових ангари, площею в декілька сотень метрів квадратних кожен.

Вирощування наркосировини відбувалося з використанням найкращих та дорогих аграрних технологій: системи поливу розчином фільтрованої  води з додаванням хімічних і органічних добрив. Освітлення керувалося автоматикою відповідно до циклу життєдіяльності рослин.

Наркоплантації забезпечувалися цілодобовою охороною, з використанням камер відеоспостереження. Крім того, до охорони залучалися собаки бійцівських порід.

Усіх членів групи затримано. Згідно із законодавством їм загрожує до 7 років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.

Департамент протидії наркозлочинності

Національної поліції України