A
A
A

Україна та Туреччина співпрацюватимуть у боротьбі із тероризмом, транснаціональною злочинністю та кіберзагрозами (ФОТО. ВІДЕО)

Спільна декларація була підписана сьогодні, 4 вересня, міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим та міністром внутрішніх справ Турецької Республіки Сулейманом Сойлу в Анкарі.

Документом передбачається співпраця у сфері боротьби із тероризмом, незаконним переправлення мігрантів і торгівлею людьми, кіберзлочинністю, відмиванням коштів, отриманих злочинним шляхом, незаконним обігом наркотиків та транснаціональною організованою злочинністю.

Арсен Аваков заявив, що Україна нарощує співпрацю з Туреччиною у питаннях  протидії тероризму.

«Україна підтримує Туреччину в усіх проявах боротьби з тероризмом. Ми мали дуже змістовну зустріч по питанню взаємодії у боротьбі з таким видом злочинів. А декларація, яку ми підписали сьогодні, забезпечить кращу співпрацю», ‑ зазначив міністр.

Крім того, Арсен Аваков розповів про домовленості у військовій сфері.

«Маємо договори про співпрацю прикордонників, гвардії, поліції та рятувальників.  А також, я дякую за співробітництво в військовій сфері. Зараз ми реалізуємо великий проект по модернізації гелікоптерів. Це буде 18 вертольотів», ‑ наголосив він.

Міністр внутрішніх справ Турецької Республіки Сулейман Сойлу зауважив, що сторони вже проводили зустріч в Києві, що дозволило перевести рівень домовленості в практичну площину співпраці.

«Туреччина підтримує процес реформ, який продовжується в Україні і продовжуватиме підтримувати. Окрім того, сьогодні були досягнуті домовленості у співпраці нашої берегової охорони та українських прикордонників. Ми вирішили розвивати співпрацю в цьому напрямку, бо в цих питаннях є важливим партнерством країн», ‑ сказав Сулейман Сойлу.

Окрім цього, перший заступник голови Нацполіції – начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін підписав меморандум про співпрацю між Національною поліцією України та Головним Управлінням безпеки Турецької Республіки.

Ним, зокрема, передбачається обмін інформацією між країнами у правоохоронній сфері та програми підвищення кваліфікації поліцейських.

Департамент комунікації МВС України