A
A
A

На Донеччині з початку року на лінію «102» звернулося більше 2,7 тисяч дітей (ФОТО)

Потрапивши в біду, ставши свідками сімейної сварки або очевидцями правопорушення ‑ в таких найчастіше випадках телефонують неповнолітні по допомогу до поліції. Кожне третє повідомлення надходить від дітей віком до 14 років.

За 8 місяців поточного року до колл-центру «102» звернулися 2706 дітей. Найбільша кількість повідомлень надійшла з Маріуполя. Кожен дзвінок від дитини важливий для поліції, адже це перший показник довіри. Найбільше звернень ‑ інформаційного характеру, на другому місці ‑ злочини проти життя та здоров’я, трохи менше повідомлень про сімейні сварки.

Дівчата-оператори поліції Донеччини 102 не залишають маленьких заявників, утримують їх на лінії до приїзду наряду поліції. Насамперед, це допомагає дітям почувати себе у безпеці, коли на іншому проводі їх заспокоює, підтримує та координує дії професійний спеціаліст.

60% підлітків, які звернулися до поліції, ‑ віком від 14 до 18 років. Найчастіше вони просили допомоги з приводу сімейної сварки або якщо стали жертвою фізичного насилля з боку нетверезого родича. Так, 1 серпня, близько опівночі, на лінію 102 зателефонували 14-річна дівчинка зі словами: «Мене б’є мама». Жінка знаходилася у стані сильного алкогольного сп’яніння та вирішила вимістити свою агресію на рідній дитині. За час розмови співробітниця UASC (Єдиного аналітичного сервісного центру) дізналася, що матір вже тривалий час зловживає алкоголем та не раз підіймала руку на дівчину. Але вперше дівчинка наважилася та набрала три цифри порятунку.

Також до поліції телефонують маленькі заявники з такими проблемами як конфлікти між однолітками у школі чи у дворі. До кожного дзвінка поліцейські ставляться однаково серйозно, адже будь-яка подія може бути вирішальною у житті дитини. 11-річна школярка з Краматорська звернулася до поліції через конфлікт з однокласником. Сварка загострилася, коли хлопчик почав кидатися камінням. Вже за 5 хвилин на місце прибули поліцейські та надали необхідну допомогу.

Нагадаємо, що спеціально для маленьких членів суспільства поліцією Донеччини було створено мобільний додаток «Поліція 102», за допомогою якого можна в один клік викликати поліцію. Сучасні технології та режим роботи 24/7 допомагають поліцейським вчасно та якісно забезпечувати безпеку.

Відділ комунікації поліції

Донецькій області