A
A
A

Вадим Троян: Іловайськ назавжди перекреслив майбутнє з Росією (ФОТО)

Заступник міністра внутрішніх справ заявив, що події серпня 2014 року стали останньою краплею у двосторонніх стосунках з Росією.

«У серпні 2014 року навколо Іловайська і у самому місті, за попередніми оцінками, 366 українських бійців загинуло, більше 450 отримали поранення, 300 потрапили в полон. Іловайська битва остаточно розставила всі крапки над "і" - Росія лютий ворог», - сказав Вадим Троян.

Заступник міністра нагадав, що в серпні 2014 року в оточення ворожих військ потрапили підрозділи ЗСУ та добровольчі батальйони МВС. Не зважаючи на домовленості про зелений коридор для виходу з оточення, окупант віроломно відкрив вогонь по українським військовим з артилерії та реактивних систем залпового вогню.

За його словами, тоді на донбаському полі назавжди лишилися кращі сини України.

«Вже пройшло чотири роки з тієї страшної трагедії, а 11 хлопців з системи МВС досі лишаються зниклими безвісти»,- наголосив Вадим Троян.

Він зазначив, що Україна завжди повинна пам'ятати імена героїв та шанувати їх пам'ять. А також Вадим Троян нагадав, що важливу роль у боротьбі за українську незалежність та державність відіграли добровольчі батальйони.

«В Україні війна. А тоді, в 2014 році, здавалося, що ти дивишся фільм. Проводжаєш друзів на війну – це фільм, збираєш свій рюкзак ‑ фільм, потрапляєш під обстріл – фільм. Тоді, у 2014 році нас застали зненацька. І зараз, якби мене запитали, як нам вдалося відстояти Україну, яку цілеспрямовано залишали без війська, я не вагаючись відповім – це все наші чоловіки-добровольці. Вони не думали про гроші, не думали, що залишають роботи – вони рушали виконувати священний обов’язок – боронити Батьківщину. Я пишаюся тим, що був з цими добровольцями в одних окопах. Про цих людей варто знати, про них варто писати, про них повинні пам’ятати», - зазначив Вадим Троян.

В боях за Іловайськ, разом із частинами ЗСУ, брали активну участь добровольчі підрозділи системи МВС: батальйон Національної гвардії – «Донбас», а також підрозділи патрульної служби міліції особливого призначення – батальйони та роти «Азов», «Дніпро-1», «Миротворець», «Шахтарськ», «Херсон»,» Івано-Франківськ», «Світязь».

14 серпня 2017 року Головна військова прокуратура передала до офісу прокурора Міжнародного кримінального суду інформацію про зібрані докази скоєння військових злочинів підрозділами Збройних сил Російської Федерації, зокрема вбивства українських військових у районі Іловайська в 2014 році, для вирішення питання про відкриття кримінального провадження.

Нагадаємо, в міністерстві видали «Книгу пам’яті МВС». В ній зібрані історії всіх міліціонерів, гвардійців, поліцейських, прикордонників та рятувальників, які загинули під час війни.  Зокрема ті, що віддали свої життя під час битви за Іловайськ. Всього 420 прізвищ.

 

 

Департамент комунікації МВС України

Фото Андрій Новицький

Олег Супрун