A
A
A

Тетяна Ковальчук: Дитина має бути захищеною від усіх форм жорстокості, насильства та експлуатації (ФОТО)

Велика роль у вирішенні цього питання покладається на органи системи внутрішніх справ. Про це сьогодні, 19 липня, повідомила заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук на Всеукраїнському форумі з питань правосуддя для дітей.

«В Україні проживає понад 7,6 мільйона дітей - це майже п’ята частина від загальної кількості населення нашої країни. Тож, створення безпечного середовища для дітей, впровадження кращих міжнародних методик та практик роботи з дітьми – є і мають бути основними завданнями правоохоронних органів», - наголосила Тетяна Ковальчук.

Вона поінформувала, що для роботи з дітьми у складі Нацполіції функціонує підрозділ ювенальної превенції. Ювенальні поліцейські попереджають факти різного виду насилля щодо дітей, здійснюють поліцейське піклування, створюють безпекове середовище для дитини.

Правоохоронці також проводять спеціальні програми у навчальних закладах: «Шкільний офіцер поліції», «Ліга майбутніх поліцейських», «Стоп шкільний терор», «Маю право бути собою». Окрему увагу МВС та Національна поліція приділяють дітям, відносно яких було вчинено правопорушення.

«Особливу стурбованість викликають тяжкі та особливо тяжкі злочини, вчинені відносно дітей: вбивства, зґвалтування, розбещення, інші злочини проти статевої недоторканості, торгівля дітьми, насильницька експлуатація, тощо. Сьогодні консолідація зусиль та злагоджена комунікація державних органів, громадськості, міжнародних експертів спрямована на соціальний захист дітей та організацію роботи із запобігання дитячій бездоглядності. Дитина має бути захищеною від усіх форм жорстокості, насильства та експлуатації», - сказала заступник міністра внутрішніх справ.

Тетяна Ковальчук також повідомила, що у порівнянні з минулим роком спостерігається тенденція зменшення кількості правопорушень, учинених дітьми.

«Кількість порушень, учинених дітьми, зменшилася на 18,7%. Наразі на обліках в органах поліції перебуває майже 3,8 тисячі дітей. Це діти, які опинились у конфлікті з законом і які потребують кваліфікованої допомоги щодо їх ресоціалізації», - додала вона.

Департамент комунікації МВС України