A
A
A

Арсен Аваков: Колабораціонізм не можна залишати без уваги, але покарання має торкнутися тільки винних

Міністр внутрішніх справ заявив, що після деокупації  окремих районів Донбасу та повернення в юридичне поле України населення цих територій, неминуче поставить перед українським суспільством і українською державою питання про колабораціонізм. Але понести відповідальність мають тільки винні.

Про це він написав у статті для видання «Українська правда».

«Сьогодні вкрай необхідно почати широкий і відвертий суспільний діалог на цю тему, вивчити досвід країн, які пройшли цей шлях, вислухати і обговорити можливі підходи і рішення. А найголовніше - визначити і сформувати міру можливого компромісу українського суспільства. Донбас - це Україна, а жителі Донбасу - громадяни України. На моє переконання, саме цей постулат повинен лягти в основу дискусії. Зрозуміло, колабораціонізм не можна залишати без уваги. І в той же час - покарання має торкнутися тільки винних!», - сказав Арсен Аваков.

Міністр наголосив, що кримінальне переслідування повинно бути застосоване лише до керівництва самопроголошених «ДНР» і «ЛНР», осіб, які воювали проти української армії і Нацгвардії, і до тих, хто скоїв тяжкі злочини.

«Кримінальному переслідуванню повинні підлягати тільки ті, чиї руки заплямовані кров'ю мирних жителів і українських солдат, хто очолював незаконні органи влади, організовував незаконні референдуми і вибори, брав участь у погромах, грабежах, скоїв кримінальні злочини. Це має бути позиція держави і цей принцип повинен лягти в основу всього складного процесу реінтеграції тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей», - сказав він.

Нагадаємо, у МВС розробляють план заходів із підготовки системи МВС до відновлення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях. Міністр внутрішніх справ заявив, що вже влітку повинен бути готовий план з деокупації Донбасу.

«Вже влітку ми повинні мати цей документ на руках. Він буде охоплювати дві частини: підготовчу та практичну. Основна мета плану – звільнення тимчасово окупованих територій, відновлення конституційного ладу України, захист прав і свобод наших громадян», - сказав Арсен Аваков.

«Деокупація та реінтеграція Донбасу має відбуватися за принципом «малих кроків». Кожен крок має доводити нашим громадянам України, які живуть на Донбасі, що з Україною їм краще, ніж з окупаційним режимом: якість життя, доступ до комунальних освітніх, пенсійних послуг, соціальних гарантій, доступ до українських біометричних паспортів, які дозволяють вільно пересуватися країнами Європи, доступ до громадянських прав, реконструкція доріг, мостів, систем комунікації, освіта і тощо», – зазначив міністр внутрішніх справ.

 

 

Департамент комунікації МВС України