A
A
A

Арсен Аваков: Нові методи підготовки поліції – основа зростання рівня довіри до правоохоронців (ФОТО, ВІДЕО)

Про це сьогодні, 31 травня, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час презентації Академії патрульної поліції та випуску 83 перших курсантів.

«Довіра громадян - ключовий показник успішності реформи правоохоронного органу. Я хочу, щоб кожен з вас це запам’ятав. В основі роботи поліцейський - довіра, закон і законність», - наголосив Арсен Аваков.

Він додав, що основне завдання Академії патрульної поліції - навчити, виховати та підготувати нового українського поліцейського.

«Зміна системи неможлива без зміни системи підготовки кадрів. Нова поліція реалізує у своїй діяльності три головні принципи: чесність, самовідданість та професіоналізм», - сказав міністр внутрішніх справ.

Голова Національної поліції Сергій Князєв наголосив, що реалізація проекту Академії патрульної поліції не була б можлива без допомоги міжнародних партнерів.

«Завдяки допомозі урядів Канади та США ми змогли подолати труднощі та запровадити новий навчальний заклад для поліцейських», - зазначив він.

Заступник голови Нацполіції - керівник патрульної поліції Олександр Фацевич зауважив, що 83 курсанти вже пройшли чотирьох місячну первинну професійну підготовку.

«Третя частина сьогоднішніх випускників – це не тільки патрульні, а слідчі та оперативники. Ми маємо плани щодо збільшення даних підрозділів на території України. 210 курсантів, які сьогодні навчаються в Академії, – це не дуже велика цифра, але, думаю, упродовж трьох місяців ми її збільшимо вдвічі. Бажаю вам витримки на професійному шляху», - звернувся до курсантів Олександр Фацевич.

Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович запевнила, що США й надалі підтримуватимуть реформу поліції в Україні та зазначила, що Академія патрульної поліції має стати «епіцентром» доброчесності, професіоналізму та самовідданості поліцейських.

«Ці принципи є основоположними  у взаємодії поліції з громадою в сучасному світі. Ми знаємо, що Академія сприятиме систематичному поліпшенню та у результаті – зміцненню довіри до  поліції. Хочу подякувати нашим партнерам – правоохоронній системі – за непохитну відданість справі у захисті українського народу», – зазначила Марі Йованович.

За чотири місяці навчального процесу слухачі здобули знання з 35 предметів. Зокрема, з тактичної та вогневої підготовки, ефективної комунікації, етики, основ кримінального права. Також курсанти оволодівали такими практичними аспектами роботи патрульних, як безпечне керування автомобілем, правильне складання документів тощо. Під час навчання викладачі звертали особливу увагу на захист життя і здоров’я поліцейських.

Довідка

5 липня 2017 року голова Національної поліції України Сергій Князєв підписав наказ про створення інноваційного закладу – Академії патрульної поліції. Сьогодні Академія є інноваційним навчальним і методичним центром із сучасними аудиторіями і матеріально-технічним забезпеченням для підготовки нової генерації патрульних поліцейських.

Створенню Академії патрульної поліції, забезпеченню її матеріально-технічної та навчальної бази сприяли міжнародні партнери. Уряди США та Канади через посольства в Україні, а також окремі урядові програмами найбільш активно співпрацюють у напрямку реформування поліції України.

Департамент комунікації МВС України