A
A
A

Арсен Аваков провів зустріч з головним рабином міста Києва (ФОТО)

Сьогодні, 7 травня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зустрівся з головним рабином міста Києва  Йонатаном Беньяміном Марковичем.

Під час зустрічі сторони обговорили нещодавні події в Україні. Арсен Аваков наголосив, що наша країна – сучасна і демократична держава, в якій не місце переслідуванням за етнічними ознаками та антисемітським закликам.

«В Україні неприпустимі публічні антисемітські заклики. В тому числі на масових акціях, як було в Одесі. Це печерне середньовіччя, а не патріотична позиція. За цим фактом поліція Одеси зареєструвала провадження за ч.1 ст.161 «Порушення расової, національної рівноправності громадян»,  - сказав Арсен Аваков.

Очільник МВС також зазначив, що в Україні триває війна і противник намагається всіма доступними методами дестабілізувати ситуацію, розпалити міжетнічну ворожнечу та створити хибне уявлення про агресивний антисемітизм в Україні.

Арсен Аваков нагадав резонансну справу з бандою «Торпед», яких затримала поліція. Терористична група неодноразово псувала і оскверняла святині та пам’ятні місця єврейського народу, а також нападала на прочан-іудеїв та підривала вибухівку біля синагоги в Умані.  

«У сучасній Україні недопустимо, щоб  будь-кого з українських або іноземних громадян дискримінували, залякували або переслідували через належність до іншого віросповідання, нації або культури. Всі такі злочинні прояви отримують принципову і швидку реакцію правоохоронних органів», - сказав міністр.

Також міністр внутрішніх справ та рабин розглянули  питання, пов’язані з життям численної єврейської громади в Україні.

 

Департамент комунікації МВС України