A
A
A

Арсен Аваков: Переслідування за етнічною ознакою – це середньовічне дикунство. Залякування ромів і насилля над ними розслідуватиме поліція

«Неприпустимо, щоб у сучасній Україні у XXI сторіччі винятково через упереджене ставлення до асоціального способу життя, який ведуть окремі представники однієї етнічної групи наших громадян, їх дискримінували, залякували і переслідували», – заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Нападати на жінок і дітей, погрожувати їм, травити їх сльозогінним газом, псувати їхнє майно і загалом ставитися до них, як до тварин, через етнічну приналежність – це середньовічне дикунство. Воно не личить сучасній країні, що прагне жити за європейськими стандартами. Нацполіція не ділить громадян за етнічною ознакою, коли пильнує публічний порядок і бореться зі злочинністю. Для нас всі вони суто – або громадяни України, або іноземці, або особи без громадянства. Різні злочини і правопорушення вчиняють представники різних національностей та етнічних груп, і всі вони є рівними перед українським законом. Події у лісопарковій зоні на Лисій горі у Києві 21 квітня будуть розслідувані поліцією, винні будуть встановлені та притягнуті до кримінальної відповідальності», – повідомив міністр внутрішніх справ України.

Головне управління Нацполіції у Києві вже зареєструвало кримінальні провадження за ознаками злочинів передбачених ч. 2 ст. 296 (Хуліганство) та ч. 1 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії) за фактом подій 21 квітня 2018 року на Лисій Горі у Києві, де було знищено табір, у якому тимчасово перебували громадяни ромської національності.

Департамент комунікації МВС України