A
A
A

Сергій Князєв: У ході операції «Мігрант» 204 зловмисникам оголошено про підозру (ФОТО)

Про це повідомив голова Національної поліції України. Він наголосив, що оперативно-профілактичні заходи спрямовані на протидію злочинним групам, які намагаються впливають на криміногенну ситуацію в країні.

Глава Нацполіції зазначив, що в лютому цього року в Україні стартували заходи з нагляду та контролю за виконанням законодавства в міграційній сфері. Особовий склад кримінального блоку поліції спрямований на проведення оперативно-розшукових заходів стосовно іноземців, які прибули в країну з метою вчинення правопорушень.

Сергій Князєв повідомив, що за три місяці було зареєстровано 314 кримінальних правопорушень, вчинених іноземцями.

«У 204 випадках зловмисникам повідомлено про підозру. Ми не маємо на меті  «поставити галочку» за рахунок добропорядних торговців. Наше завдання – протидія злочинцям, які входять до «еліти» кримінального світу та намагаються транзитом через Україну проникнути до інших країн Європи», ‑ підкреслив Сергій Князєв.

Він додав, що найбільша кількість правопорушників із числа іноземців виявлена у містах Київ, Одеса, Дніпро, Харків, а також у Миколаївській області. На їхньому рахунку ‑ заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, розбійні напади, пограбування, крадіжки, шахрайства, незаконні заволодіння транспортними засобами. Також поліцейськими задокументовано 14 кримінальних правопорушень, пов'язаних з незаконним поводженням зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами.

За словами Сергія Князєва, робота кримінальної поліції, у першу чергу, зосереджена на протидії групам, створеним на етнічній основі. Лише за декілька місяців оперативні підрозділи задокументували 79 злочинів, вчинених такими групами. Крім того, виявлено 30 осіб з числа організованого кримінального середовища, які порушили міграційне законодавство, з них 10 осіб ‑ ієрархічна «верхівка» кримінального світу.

Упродовж цього періоду притягнуто 21 учасника організованих груп та злочинних організацій до адміністративної відповідальності за ст. 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України).

Водночас 13 таким іноземцям заборонено в’їзд в Україну. Десять осіб поміщено до пункту тимчасового тримання іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України, на час, необхідний для оформлення документів для видворення.

Також під час заходів розшукано 33 особи, які раніше вчинили правопорушення та переховувалися від слідства.

«Спільними зусиллями керівництва Національної поліції ми створимо дієвий заслон організованій злочинності, зокрема, створеній на етнічній основі. При цьому великі надії покладено на новий підрозділ ‑ Департамент стратегічних розробок», ‑ наголосив голова Нацполіції.

Департамент комунікації Нацполіції України