A
A
A

Арсен Аваков розпочав робочий візит до США (ФОТО, ВІДЕО)

Міністр внутрішінх справ України Арсен Аваков розпочав робочий візит до Сполучених Штатів Америки. Заплановані зустрічі із представниками Державного департаменту США та Федерального бюро розслідувань.

У заходах також візьме участь перший заступник Голови Національної поліції України – начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін.

«Наш візит включатиме, безумовно, як політичні питання, так і ті, що стосуються діяльності МВС. Ключове – протидія російській гібридній війні. Ми готові переймати досвід багатьох передових країн, але у питанні протидії гібридній війні Росії весь світ має вчитися у нас. По-друге, посилення співпраці із Федеральним бюро розслідувань у протидії організованій злочинності, зокрема російській, та її вплив на процеси у світі. Це дуже важливо, зважаючи на події у Сосбері, хімічні атаки на мирне населення у Сирії та втручання у виборчі процеси та кіберзагрози», - зазначив Арсен Аваков.

Програма п'ятиденного візиту включає також відвідування центру, де навчають агентів ФБР - академію Квантіко, та низку зустрічей щодо спільних дій між американськими та українськими правоохоронцями у боротьбі із організованою злочинністю.

«Це та організована злочинність, що діє на території України під впливом Росії. Мета - дестабілізація ситуації на території України. Саме для цього російська влада використовує «злодіїв в законі» та інших злочинців, які їдуть з Росії до України», - зазначив В’ячеслав Аброськін.

Окрім цього, за його словами, заплановано підписання Меморандуму про співпрацю між Національною поліцією України та Управлінням боротьби із наркотиками Міністерства юстиції США (Drug Enforcement Administration).

Також сьогодні, 15 квітня, міністр внутрішніх справ України поклав квіти до Меморіалу жертвам Голодомору - Геноциду 1932 – 1933 років.

«Це дуже символічно, що пам’ятник жертвам Голодомору у США розташований поряд із Капітолієм. Вкрай важливо, що скорботу по загиблих та пам’ять про злочин поділять розом із Україною в усьому світі. Це дуже важливо, що ми розпочинаємо наш візит саме з цього місця», - додав очільник МВС.

Своєю чергою, Голова Крайового комітету США з визнання Голодомору геноцидом Михайло Савків зазначив, що пам'ятник жертвам Голодомору 1932 - 1933 років було відкрито у Вашингтоні 7 листопада 2015 року. 

«Цей пам'ятник - великий символ не тільки для українців та нашої громади у США, а і для всього американського народу. Цього року, у 85-ті роковини, ми робимо усе, аби Сенат США, Палата представників, підтримав резолюцію про визнання Голодомору 1932 -1933 років геноцидом українського народу», - зазначив Михайло Савків.

 

Департамент комунікації МВС України