A
A
A

Мета переатестації – створити критичну масу поліцейських, здатних забезпечити самоочищення системи

Про це сьогодні, 17 травня, повідомив радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко, який очолює одну із атестаційних комісій. За його словами, зараз відбувається переатестація першої категорії співробітників: заступників начальників обласних управлінь, керівників самостійних відділів обласних управлінь Національної поліції, начальники районних та міжрайонних відділів, міських відділів у п’яти областях України.

«Наша мета на цьому етапі реформи – сформувати критичну масу чесних, порядних правоохоронців, готових якісно працювати. Однак, на цьому шляху є й величезне завдання для всієї держави – фінансово забезпечити цей процес, аби не дурити ні себе, ні світ навколо себе. Гідна зарплата, матеріальне, технічне забезпечення є обов'язковими умовами щирих та результативних змін», - зазначив Іван Варченко.

За його словами, з огляду на попередній досвід та значну кількість судових рішень, які, на жаль, повертають на посади тих, кому не місце у системі, відтепер комісія здійснюватиме детальну фіксацію співбесід. На думку Івана Варченка, це дозволить бути більш аргументованими у ситуаціях, пов’язаних із оскарженням.
«Рішення атестаційної комісії може бути оскаржене в апеляційному порядку лише у випадку, якщо людина набрала 60 і більше балів зі 120 можливих. У межах системи МВС та Нацполіції рішення апеляції є остаточним. Після цього громадянин може оскаржувати його у суді», - відзначив радник міністра. 

Попри усі труднощі Іван Варченко відзначає, що за два роки у системі відбулися позитивні зміни. 
«Суспільство вимагає, аби у правоохоронній системі працювали чесні та порядні люди. Тому поліцейські розуміють, що потрібно підводити риску під вчорашнім днем, діяти відповідно до закону і справедливості та жити правильними цінностями», - додав Іван Варченко.

Нагадаємо, що 11 травня розпочалась атестація керівного складу поліції п'яти областей. Три комісії атестуватимуть від 25 до 45 керівників кожного главку. В цілому атестацію пройдуть поліцейські 16 областей. Упродовж травня-червня атестацію планують завершити.

 

Департамент комунікації МВС України