A
A
A

ДСНС України та Товариство Червоного Хреста провели спільні навчання (ФОТО)

14-15 травня на навчально-тактичному полігоні Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України (с. Гаї Роменського району Сумської області) пройшли комплексні навчання сил і засобів ДСНС України та загонів швидкого реагування Товариства Червоного Хреста. До участі у навчаннях долучилися учасники з Київщини, Харківщини, Луганщини та Сумщини.

 

Протягом двох днів 100 чоловік особового складу ДСНС України та волонтерів Червоного Хреста за допомогою відповідного спорядження, приладів, інструментів та засобів малої механізації на 15 одиницях техніки відпрацьовували основну тему навчань - "Реагування на надзвичайну ситуацію, пов’язану з вчиненням терористичного акту у торговельному комплексі". 

 

«Такі масштабні навчання підрозділів ДСНС України та загонів Товариства Червоного Хреста ми проводили вперше, - зазначив начальник Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України полковник служби цивільного захисту Сергій Біляєв. – Тематика навчань була вибрана невипадково, адже загроза терористичних актів з роками тільки зростає. І тому люди повинні бути впевнені, що існують відповідні служби, які зможуть професійно протидіяти таким загрозам».

В ході навчань учасники провели розвідку району виникнення умовної надзвичайної ситуації, гасили окремі осередки пожежі, здійснювали пошуково-рятувальні роботи із залученням кінологічних підрозділів та проводили аварійно-рятувальні роботи.

 

Під час ліквідації умовної надзвичайної ситуації учасники відпрацювали порядок евакуації постраждалих з місця події. Крім того, здійснювалася евакуація осіб з особливими потребами, які пересуваються на кріслах колісних, мають порушення органів зору, слуху, розумову відсталість та психічні розлади, а також інших маломобільних категорій населення. Евакуація здійснювалася фахівцями також з використанням альпіністського спорядження.
Було розгорнуто сортувальний майданчик тимчасового пункту збору постраждалих, розділений на сектори - зелений, жовтий, червоний, сірий - у залежності від їхнього стану. Саме тут з людьми працювали психологи та надавалася невідкладна медична допомога, а також проводилася підготовка до їхньої евакуації у лікувальні заклади.

Міжрегіональний центр швидкого реагування
ДСНС України