A
A
A

На вулиці Краматорська і Слов'янська вийде нова патрульна поліція (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні, 14 травня, у Краматорську та Слов’янську Донецької області 194 патрульних поліцейських, які пройшли суворий відбір, чотири місяці навчання та успішно склали іспити, присягнуть на вірність українському народу.

В урочистій церемонії прийняття новобранцями присяги взяв участь Президент України Петро Порошенко, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, глава Національної поліції Хатія Деканоідзе, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі.

Президент України Петро Порошенко назвав нових патрульних обличчям нового покоління українців і майбутнім держави.

Глава держави зазначив, що на шляху змін можуть бути труднощі і помилки. Але той досвід, який нові патрульні набуватимуть щодня, гарантуватиме  поступальний рух вперед як для окремих інститутів держави, так і всього суспільства в цілому.

«Від вашої роботи багато в чому залежить темп і якість змін у нашому спільному домі, яким є Україна», – наголосив Петро Порошенко.

За словами міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, більшість тих, хто сьогодні приймає присягу – жителі Донбасу, зокрема, розташованої неподалік окупованої терористами Горлівки. Її мешканці повинні побачити різницю між життям на окупованій території і в Україні. Відтак Арсен Аваков закликав нових патрульних Слов'янська і Краматорська служити і захищати кожного, хто тут живе.

«І цим ми будемо міняти країну. Це маленька цеглинка великого шляху, по якому ми йдемо. Не підведіть», – наголосив Арсен Аваков.

Глава Національної поліції України Хатія Деканоідзе зазначила, що два роки тому важко було уявити, що тут майорітимуть українські прапори.

«Але ми обійшли все і, звичайно, перемогли ворога. Однак для того, щоб перемогти найбільше зло, ви повинні зробити все і захищати Батьківщину. Ми пишаємося вами», – підкреслила Хатія Деканоідзе, подякувавши жителям міста за підтримку патрульних поліцейських.

Очолив Управління патрульної поліції м. Краматорська та м. Слов’янська 24-річний старший лейтенант поліції Олександр Малиш. Він був бійцем полку поліції особливого призначення «Дніпро-1» ГУНП в Дніпропетровській області.

За словами ректора Харківського університету внутрішніх справ Валерія Сокуренка, патрульні поліцейські Слов'янська і Краматорська пройшли реальну місячну практику у складі патрульної поліції Харкова. Патрульні Донеччини отримали більше занять по спецтактиці, застосуванні зброї, зокрема – автоматичної, набули досвіду пішого патрулювання та у складі автопатрулів.

Правопорядок на вулицях обох міст забезпечуватимуть 24 патруля. Після складання присяги на вірність українському народу нові поліцейські вирушать забезпечувати громадський порядок на вулицях Краматорська у складі 11 автопатрулів. Крім того, 13 таких патрулів сьогодні з’явиться у Слов’янську.

Серед нових патрульних – 34 дівчини. 14 правоохоронців мають досвід бойових дій в зоні АТО. 149 поліцейських, а це 77%, мають вищу освіту. Середній вік патрульних – 27 років.

Нагадаємо, набір до поліції Краматорська та Слов’янська розпочався 26 вересня 2015 року. Всього було подано 2410 анкет. Конкурс при відборі складав 15 чоловік на місце.

Департамент комунікації Національної поліції України