A
A
A

МВС виконало усі умови для отримання Україною безвізового режиму із ЄС (ФОТО, ВІДЕО)

Про це сьогодні, 12 травня, заявив Єврокомісар з питань міграції, внутрішніх справ та громадянства Дімітріс Аврамопулос під час зустрічі із міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим. 

У зустрічі взяли також участь заступник міністра з питань євроінтеграції Тигран Авакян, глава Нацполіції Хатія Деканоідзе, глава Держслужби із надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, глава ДМС Максим Соколюк, а також керівник групи радників міністра Ека Згуладзе. 

«Ви маєте почувати себе щасливими представниками цієї генерації, яка здійснює усі ці соціальні та політичні зміни. У цьому процесі ви - не самі. Ці зусилля, які ви докладаєте, мають надзвичайно велике значення. Ви досягнули дуже великих результатів і, я думаю, що ми недалеко від того дня, коли українці зможуть вільно подорожувати Європою. Наскільки я розумію, громадяни України чекають на цей момент», - зазначив Дімітріс Аврамопулос.

Він сказав, що сьогодні  Україна -  не лише ще одна країна, яка прагне до Європи, а і гарант забезпечення стабільності у регіоні.

У свою чергу міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков підкреслив, що виконання вимог по лібералізації безвізового режиму у багатьох речах пов’язане із реформою МВС, яка зараз проходить. 
«Ми почали її два роки назад із затвердження стратегії, яка була узгоджена зі спеціальною консультаційною місією EUAM. І ми її виконуємо. У реформі поліції ЄС – один із головних наших партнерів», - додав міністр.

Окремо Єврокомісар підкреслив, що також важливо об’єднати зусилля правоохоронних органів ЄС та України для досягнення спільних результатів. 
«Я буду просити директора Європолу відвідати Україну, аби ми змогли об’єднати зусилля. Для ефективної комунікації із Європолом окремо буде закріплено офіцера зв’язку.  Ми зможемо не лише спільно боротися із організованою злочинністю та тероризмом, а і обмінюватися інформацією, шляхом встановлення довіри, - зазначив Дімітріс Аврамопулос, - давайте рухатися у цьому напрямку. Я прошу вас звертатися до нас, як тільки вам потрібно», - зазначив Єврокомісар.

Нагадаємо, що нещодавно керівники Нацполіції України та Інтерполу обговорили подальшу співпрацюЗа результатами переговорів українська сторона має намір ініціювати спеціальну зустріч з питань протидії таким явищам, як діяльність «злодіїв у законі» та кримінальних авторитетів. Тим часом, представники України вперше увійшли до складу відділу Інтерполу з питань протидії організованій злочинності.

 

Департамент комунікації МВС України