A
A
A

Надзвичайники та поліцейські реагують на ускладнення погодних умов в Україні (ФОТО, ВІДЕО)

Про це йшлося під час спільного брифінгу представників Держслужби з надзвичайних ситуацій, Нацполіції та Укравтодору щодо ускладнення погодних умов на території.

Як повідомив директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС Володимир Демчук, прогноз про ускладнення погодних умов, зумовлених інтенсивними опадами, хуртовинами і поривами вітру, починаючи ще з 25 лютого було завчасно доведено Службою до центральних і місцевих органів влади.

«Для нормалізації ситуації, було ініційоване позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому керівникам центральних і місцевих органів влади уточнені завдання з протидії загрозам під час ускладнення погодних умов», – зауважив Володимир Демчук.

За його словами, протягом 28 лютого та вночі 1 березня сильні снігопади пройшли на території більшості областей України, а в окремих областях за ніч випало до 45 см снігу. Тож, з метою організації заходів з протидії ускладненню погодних умов, було організовано цілодобову роботу Штабів з ліквідації наслідків негоди та оперативних груп на всіх рівнях.

Для запобігання виникненню автомобільних заторів та розчистки доріг від снігу тимчасово обмежувався в'їзд великогабаритних транспортних засобів у Київ, Запоріжжя, Кропивницький, Кременчук, Миколаїв та Одесу. Також обмежувався рух великогабаритних транспортних засобів на ділянках доріг у Київській, Одеській, Миколаївській та Херсонській областях.

«Наразі зняте обмеження руху та автотранспорту на автошляху Київ – Одеса в межах Одеської області та у Запорізькій області», – додав Володимир Демчук.

Водночас, для надання допомоги обласним службам автомобільних доріг щодо забезпечення сталого транспортного сполучення, Службою додатково задіяна важка інженерна техніка в Харківській та Миколаївській областях, а у Києві (по вул. О. Теліги та Заболотного) забезпечено чергування двох одиниць техніки високої прохідності ДСНС для надання допомоги у разі необхідності.

Для обігріву людей на автодорогах у Харківській, Херсонській, Київській, Одеській, Миколаївській областях та на в’їздах до м. Києва ДСНС розгорнуто та організовано функціонування 31 пункту обігріву. У районі м. Любашівка Одеської області, поблизу пункту тимчасової стоянки великогабаритних транспортних засобів, підрозділами ДСНС у взаємодії з органами місцевої влади організовано пункт харчування та обігріву.

«Протягом минулої доби підрозділами ДСНС надано допомогу у буксируванні понад 400 транспортних засобів у яких перебувало близько 700 осіб. Всього ж для надання допомоги у буксируванні від ДСНС залучено 150 одиниць техніки та 500 чоловік», – повідомив Володимир Демчук.

Він також звернувся до громадян із проханням за можливості не виїжджати на власному автомобільному транспорті за межі населених пунктів, а у разі нагальної потреби – забезпечити повну заправку автомобіля, передбачити запас продуктів харчування та мати засоби зв’язку.

Своєю чергою заступник голови Національної поліції України Олександр Фацевич проінформував, що поліцейські сили забезпечують безпеку на автодорогах та оперативне реагування на затори. Він зауважив, що наразі для ліквідації наслідків ускладнення погодних умов на дорогах обласного та державного значення залучено понад 300 нарядів правоохоронців.

Заступник начальника Управління експлуатації доріг Укравтодору Олександр Сухоносов проінформував про заходи, що вживаються Держагенством автомобільних доріг для мінімізації наслідків ускладнення погодних умов. Зокрема, він повідомив, що після отримання інформації про штормове попередження, були приведені в готовність усі наявні сили та засоби Укравтодору, відпрацьовані питання залучення додаткової техніки від дорожньо-будівельних державних організацій, які дислокуються в областях та відпрацьовані питання взаємодії з обласними штабами.

Прес-служба ДСНС України