A
A
A

Сергій Яровий: З якими б закликами не виступали активісти, вони не мають права порушувати Закон (ФОТО)

Перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий заявив, що вчорашні події під Солом’янським судом ще раз довели – ситуація є неприпустимою, тому правоохоронці повинні бути готові до всіх викликів та непередбачуваних ситуацій. А активісти, з якими б лозунгами вони не виступали, не повинні виходити за межі законодавства.

«Ми маємо дуже серйозно організовувати підготовку до всіх викликів. Ми повинні ретельно проаналізувати, зафіксувати всі протиправні дії, які мали місце вчора, та прийняти правове рішення щодо правопорушників. Обов’язково необхідно зустрітися з усіма керівниками громадських організацій. З якими б закликами і тезами не виступали громадські активісти, вони не можуть переступати межу, назва якої Закон», – сказав Сергій Яровий.

Перший заступник глави МВС наголосив, що вчора під Солом’янським судом правоохоронці виявили у активістів один бойовий пістолет, травматичну зброю, гранату РГР,  холодну зброю, фаєри та сльозогінний газ «Кобра».

«Жодна людина зі зброєю не повинна бути в місцях, де проводяться масові заходи», – зазначив Сергій Яровий.

Нагадаємо, внаслідок сутичок біля Солом’янського районного суду був поранений поліцейський. Окрім того, в активних учасників конфлікту вилучили заборонені предмети – пристрої для відстрілу гумових куль, ножі та телескопічну палицю.

Загалом до управління поліції доставлені 36 осіб, трьох із яких затримали в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, у інших встановили анкетні дані й відпустили.

Слідчі Шевченківського управління поліції розпочали кримінальні провадження за трьома статтями Кримінального кодексу України: ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу), ст. 342 (Опір працівнику правоохоронного органу) та ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

Найближчим часом затриманим оголосять про підозру та оберуть запобіжний захід.

Департамент комунікації МВС України