A
A
A

Микола Чечоткін: Протипожежна декларація відтепер доступна онлайн

Про це голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій повідомив сьогодні, 14 лютого, під час презентації нової онлайн-послуги з реєстрації декларації відповідності вимогам протипожежної безпеки.

Участь у заході взяли також очільник Держагентства з питань електронного урядування України Олександр Риженко, президент Фонду «Східна Європа» Віктор Лях та в.о. керівника проекту USAID/UkAid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» Леся Чміль.

Микола Чечоткін нагадав, що в рамках реформування ДСНС наприкінці минулого року підписано Меморандум про співробітництво Служби з Державним агентством з питань електронного урядування України, Фондом «Євразія» та Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа».

«Однією з головних новацій, які започатковуються ДСНС, є те, що суб’єкт господарювання матиме можливість отримувати адміністративні послуги, що надаються службою, дистанційно в електронному вигляді. Сьогодні Урядом було прийнято Постанову «Про внесення змін до Порядку подання і реєстрації декларації з питань пожежної безпеки», якою реалізовано зазначений механізм для подання на реєстрацію декларацій. Положення постанови усувають можливі корупційні ризики при наданні зазначеної адміністративної послуги, спрощують відносини між суб’єктами господарювання та контролюючим органом, а також сприяють поліпшенню інвестиційного клімату в цілому в державі», – повідомив голова ДСНС.

Електронна послуга вже доступна на офіційному сайті ДСНС України, а також на сайті КМУ. Електронні форми документів з автоматичною перевіркою та підказками максимально мінімізують ризик допущення помилок при їх заповненні.

Микола Чечоткін також анонсував наступну адмінпослугу, яка буде доступна в електронному вигляді найближчим часом, – це отримання ліцензій на виконання робіт протипожежного призначення. Наразі ж завершується робота щодо підготовки персоналу.

Своєю чергою, керівник Державного агентства з питань електронного урядування України Олександр Риженко відмітив, що для бізнесу і громадян запроваджені вже понад 50 послуг. Він зауважив, що їхньою основою завжди були три важливі чинники: зручність для користувачів, прозорість для суспільства і антикорупційний ефект.

«Нова онлайн-послуга також забезпечує новий рівень довіри і відповідальності, фактично формуючи нову філософію взаємодії бізнесу з органами державної влади», – підкреслив Олександр Риженко.

Водночас Президент Фонду «Східна Європа» Віктор Лях наголосив на важливості прозорості та доступу до інформації, які забезпечує нова онлайн-послуга.

«Відкритість реєстру, де будуть зберігатися декларації, забезпечить громадянам доступ до інформації про те, чи задекларував конкретний підприємець відповідність свого об’єкта вимогам протипожежної безпеки, хто відповідальний за безпеку і де придбано протипожежне обладнання. Тепер це можна легко знайти онлайн», – зазначив Віктор Лях.

Крім того в.о. керівника проекту USAID/UkAid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» Леся Чміль зауважила, що послуга декларування відповідності нормам протипожежної безпеки була визначена як одна з пріоритетних Концепцією розвитку системи електронних послуг, оскільки вона користується великим попитом, особливо серед малого та середнього бізнесу.

«Ця послуга є першою в цілому переліку подібних важливих сервісів, які ми плануємо перевести в онлайн-режим. За нею, протягом найближчих тижнів, ми плануємо затвердити «споріднену» послугу ліцензування робіт протипожежного призначення, яка також буде переведена в е-формат», – підсумувала Леся Чміль.

Довідка. Проект реалізовано Державною службою з надзвичайних ситуацій і Державним агентством з питань електронного урядування за підтримки проекту міжнародної технічної допомоги USAID/UK Aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах», що виконується Фондом «Східна Європа» і Фондом «Євразія».

Відповідно до затвердженої Кабінетом Міністрів України Концепції розвитку електронного урядування України і плану її впровадження, електронна послуга з реєстрації Декларації про відповідність протипожежним вимогам включена до 100 першочергових і найбільш пріоритетних до впровадження у відповідності до потреб бізнесу і суспільства.

Прес-служба ДСНС України