A
A
A

В’ячеслав Аброськін: Боротьба з кримінальними елементами, які розглядають Україну як територію для своєї незаконної діяльності, – пріоритет для поліції (ФОТО)

Про це вчора, 13 лютого, повідомив перший заступник голови Національної поліції України В’ячеслав Аброськін під час спільної робочої наради з представниками Державної міграційної служби в рамках проведення операції «Мігрант».

У засіданні взяли участь керівники департаментів карного розшуку та превентивної діяльності, а також директор Департаменту у справах іноземців та осіб без громадянства Державної міграційної служби Наталія Науменко.

Як зазначив перший заступник голови Нацполіції, під час проведення відпрацювання «Мігрант» поліція концентруватиме свої зусилля на припиненні діяльності так званих «злодіїв у законі» та представників іноземного криміналітету, які потрапляють до країни з метою вчинення правопорушень, незаконного збагачення і, таким чином, створюють загрозу для суспільства.

«Так, протягом 2017 року 2,9 тисяч кримінальних правопорушень на території країни вчинені іноземцями. З них 746 – громадянами Російської Федерації, 707 – громадянами Грузії, 425 – громадянами Азербайджану, 271 – Молдови, 141 – Вірменії, 134 – Узбекистану», – повідомив В’ячеслав Аброськін.

За його словами, минулого року громадяни інших держав на території України вчинили 51 умисне вбивство, 42 факти заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, 25 випадків торгівлі людьми. Крім того, іноземцями вчинені 111 розбійних нападів та більше тисячі крадіжок, понад третину з яких вчинили громадяни Грузії.

Усі ці злочини наразі розкриті.

Крім виявлення іноземців, які порушують правила перебування на території України або здійснюють тут кримінальні проступки, черговий етап операції «Мігрант» матиме ще один пріоритетний напрямок. Йдеться про боротьбу з тими кримінальними елементами, які розглядають територію нашої держави як місце своєї незаконної діяльності, та незаконну міграцію правопорушників між нашою державою та Європейським Союзом.

«Основне завдання Нацполіції у співпраці з Державною міграційною службою полягає у захисті України та країн ЄС від кримінальних посягань. Тому поліцейські повинні контролювати процеси незаконної міграції, розшукувати і встановлювати осіб з кримінальними намірами та перешкоджати їх протиправній діяльності», – додав В’ячеслав Аброськін.

Своєю чергою директор департаменту у справах іноземців та осіб без громадянства Державної міграційної служби Наталія Науменко зазначила, що в межах співпраці основний акцент буде зроблений на перекриття каналів незаконної міграції в Україну, особливо з країн так званого «міграційного ризику». Окрім того, важливим є документування діяльності радикально налаштованих громадян, які можуть використовувати Україну як місце концентрації своїх однодумців.

Під час робочої зустрічі йшлося про взаємодію між правоохоронними відомствами щодо формування бази Національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян. Окрім того, присутні обговорили подальші кроки реалізації профілактичних заходів в межах відпрацювання «Мігрант».

Нагадаємо, раніше перший заступник глави Національної поліції України В’ячеслав Аброськін повідомив, що в Україні з 12 лютого стартує загальнодержавне відпрацювання «Мігрант». Заходи мають на меті виявлення та припинення протиправної діяльності окремих категорій осіб, зокрема так званих «злодіїв у законі», спрямованої на дестабілізацію ситуації в державі. Заходи триватимуть до кінця квітня.

Департамент комунікації Національної поліції України