A
A
A

Міхеіл Саакашвілі затриманий та за процедурою реадмісії направлений до Польщі (ВІДЕО)

Військовослужбовці Держприкордонслужби спільно з представниками Державної міграційної служби та інших правоохоронних органів сьогодні, 12 лютого, відпрацювали окремі місця концентрації незаконних мігрантів.

Під час проведення злагоджених міжвідомчих відпрацювань, в одному із закладів громадського харчування, правоохоронці виявили особу без громадянства Саакашвілі М.Н. Стосовно нього на запит ДМС польська сторона надала згоду на реадмісію, відповідно до Угоди між Україною та Європейським співтовариством про реадмісію осіб 2007 року.

Ураховуючи те, що рішенням територіального органу Державної міграційної служби було негативно розглянуто заяву Саакашвілі М.Н. про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, яке було визнано законним у судовому порядку, зазначена особа втратила законні підстави для подальшого перебування на території України.

З метою виконання двосторонньої міжнародної Угоди про реадмісію осіб Саакашвілі М.Н. передано польській стороні.

Нагадаємо, що 22 вересня 2017 року Мостиський суд Львівської області визнав Міхеіла Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України.

З січня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва відмовив Саакашвілі у позовних вимогах до Державної міграційної служби у визнанні його біженцем.

6 лютого Окружний адмінсуд Києва повторно не задовольнив скаргу Міхеіла Саакашвілі на рішення Державної міграційної служби про відмову в оформленні документів про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

Відповідно до наведених вище судових рішень вказана особа перебувала не території України незаконно, а тому, із дотриманням усіх юридичних формальностей, була повернута до країни, звідки прибула, порушуючи вітчизняне законодавство.

Департамент комунікації МВС України