A
A
A

Сергій Князєв: На вулицях українських міст не повинно бути ніяких мілітаристських рухів

В Україні можуть існувати різні громадянські організації, але жодні з них не мають права на мілітаризацію. Про це повідомив сьогодні, 1 лютого, голова Національної поліції України Сергій Князєв під час брифінгу.

«Національна поліція – державний озброєний орган, у якого є основне завдання – охорона громадського порядку, захист суспільства в межах тих повноважень, які прописані в Законі «Про Національну поліцію», – сказав Сергій Князєв.

Він також додав, що у Нацполіції є преференція на забезпечення правопорядку.

«У забезпеченні правопорядку поліції надають допомогу Національна гвардія, Державна прикордонна служба і Збройні Сили в межах своїх повноважень. Усі інші громадські формування не мають права на мілітаризацію, тому що є чітко визначена норма закону. Вона загальноєвропейська і в кожній державі практично однакова», – зазначив голова Нацполіції.

Сергій Князєв повідомив, що громадські формування, які згідно із законодавством мають право бути зареєстровані належним чином і виконувати відповідні функції, якщо вони не виходять за межі своїх повноважень, можуть працювати.

«Якщо ми будемо бачити з боку будь-якого громадського об'єднання порушення законодавства, ми будемо негайно притягувати організаторів цих об'єднань до адміністративної або кримінальної відповідальності», – запевнив він.

Нагадаємо, нещодавно міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявляв, що у державі Україна є лише одна монополія на застосування сили – державна: Національна гвардія, Національна поліція, ЗСУ. Всі інші парамілітарні утворення, які намагаються себе позиціонувати на вулицях міст, не є законними.

Департамент комунікації МВС України