A
A
A

Сергій Демедюк: Перше місце серед кіберзлочинів посідає кібершахрайство (ФОТО)

Про це розповів начальник Департаменту кіберполіції Національної поліції України в інтерв’ю виданню «Економічна правда».

«Перше місце посідає кібершахрайство, коли злочинець намагається шляхом обману заволодіти інформацією про банківські картки. Це також кардинг — крадіжка даних банківської карти й отримання доступу до інтернет-банкінгу жертви. На другому місці ‑ протиправний контент. Мова йде про захист інтелектуальної власності і боротьбу з поширенням дитячої порнографії», ‑ зазначив Сергій Демедюк.

За його словами, на третьому місці ‑ поширення шкідливого програмного забезпечення і створення майданчиків для продажу викраденої інформації.

Начальник Департаменту кіберполіції також розповів про популярні схеми крадіжки грошей з рахунків підприємств.

«Хакери зазвичай отримують доступ до комп'ютера бухгалтера. Це відбувається через халатне ставлення до зберігання ключів доступу. Таким чином злочинці отримують доступ до рахунків і вже від імені підприємства переказують кошти собі», ‑ сказав Сергій Демедюк.

Крім того, хакери підміняють дані у платіжних дорученнях.

«Злочинці отримують доступ до поштових скриньок юридичних осіб. Підприємства використовують їх для пересилання квитанцій. Шахраї вставляють у доручення номери своїх рахунків. Співробітники частіше за все не звертають уваги на те, що цифри змінилися, і цього достатньо, щоб кошти пішли в іншому напрямку», ‑ зазначив начальник Департаменту кіберполіції.

Він також додав, що поліція зіткнулася з тим, що деякі підприємства прикриваються такими злочинами, щоб уникнути сплати податків, викрасти і легалізувати кошти. Підприємства заявляють про злочин, але до викрадення причетний бухгалтер, який просто використав свої ключі доступу і переказав гроші.

«Якщо кошти справді викрали, то потерпілий допомагає знайти істину. У випадках з фіктивним викраденням керівники відмовляють нам у доступі до комп'ютерів. Для них головне — отримати довідку про викрадення грошей, яку вони подають у фіскальну службу», ‑ підсумував Сергій Демедюк.

Департамент комунікації МВС України

Фото Андрія Новицького