A
A
A

Арсен Аваков: Я готовий свідчити в італійському суді на захист нацгвардійця Марківа (ФОТО)

Міністр внутрішніх справ заявив, що готовий дати свідчення в італійському суді на захист сержанта Національної гвардії Віталія Марківа.

Про це він сказав під час прямого ефіру на телеканалі 1+1.

«Ми вважаємо, що це абсолютно невмотивоване затримання сержанта Марківа, якого звинуватив один з італійських журналістів, що він чув у розмові з ними що це він убив журналіста Рокелле. Інший італійський журналіст каже "так ні, йому почулося, він так не говорив. На цій підставі нашого солдата чотири місяці тримають у в'язниці», - сказав міністр внутрішніх справ.

Арсен Аваков зазначив, що вже зустрічався із захисником нацгвардійця в суді і Марків матиме все необхідне для свого захисту.

«Я зустрічався з захисником, це дуже кваліфікований фахівець, один з кращих на італійському форумі і все, що необхідно буде для захисту, в тому числі і показання міністра, який тоді був якраз в Слов'янську, а я був якраз тоді в Слов'янську .. . То я виступлю з показаннями в суді так само, як і будь-які інші гвардійці», - зазначив міністр.

Вчора, 16 листопада, Арсен Аваков надіслав листа на ім’я Міністра закордонних справ Італії з проханням об’єктивно і неупереджено розглядати справу українського солдата. Адже італійська преса вже встигла охрестити нашого співвітчизника «вбивцею італійського журналіста», підживлюючи негативне  та упереджене ставлення до України та українців.

Нагадаємо, 30 червня 2017 року в Італії затримали українського військовослужбовця Марківа за підозрою в убивстві італійського фотожурналіста Андреа Роккеллі поблизу міста Слов’янська Донецької області в травні 2014 року.

Арсен Аваков відзначив, що солдат Марків знаходився на Сході України не у якості автономного бійця, але як сержант Національної гвардії, діючи за конкретним наказом своїх командирів.

«Сержант Марків не міг бути тим, хто вбив італійського журналіста, доказом цього – його позиція в момент трагічної події (місце розташування встановлене і підтверджене італійськими слідчими органами) та зброя, якою він володів»,  - зазначив міністр внутрішніх справ.

Генеральна прокуратура не отримувала запитів від італійської сторони на проведення слідчих дій на території України. Адвокат Марківа запропонував прокурорам і представникам італійської поліції разом поїхати в Україну для проведення серії експертиз на горі Карачун Донецької області.

Департамент комунікацій МВС України