A
A
A

У МВС триває робота над стандартом професійної освіти поліцейських (ФОТО)

Сьогодні, 9 жовтня, у Міністерстві внутрішніх справ України відбулося засідання робочої групи з розробки стандарту професійної (професійно-технічної) освіти на основі компетентнісного підходу за робітничою професією «поліцейський». У заході взяли участь представники Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС, відомчих навчальних вишів, фахівці Міністерства освіти на науки та представники Програмного офісу ІСІТАП.

Згідно зі Стратегією розвитку системи МВС до 2020 року, яка передбачає розвиток кадрового потенціалу, одним із необхідних кроків є розвиток відомчої системи освіти та підготовки кадрів, що відповідатиме запитам суспільства щодо професіоналізму працівників Нацполіції.

Розробка та затвердження державного освітнього стандарту з професії «поліцейський» є важливою складовою Плану заходів щодо реалізації Концепції реформування освіти у МВС.

З цією метою й була створена робоча група, яка вже розпочала розробку стандарту освіти поліцейських.

Під час сьогоднішнього засідання члени групи визначали основні критерії професійної підготовки поліцейського в контексті вимог, передбачених Міносвіти, для подальшого ліцензування вищими закладами зі специфічними умовами навчання, установами Національної поліції, що здійснюють підготовку кваліфікованих кадрів для Нацполіції.

Учасники дійшли рішення, що в процесі формування стандарту, що базується на компетентнісному підході й структурується за модульним принципом, важливу роль відіграє вивчення позитивного світовий досвіду. Зокрема, йшлося про канадську модель освітнього стандарту підготовки поліцейського.

Департамент комунікації МВС України