A
A
A

У 2017 році проект «ПОЛІНА» буде масштабований ще на три локації, – Анастасія Дєєва (ФОТО, ВІДЕО, ІНФОГРАФІКА)

Про це заступник міністра внутрішніх справ України з питань європейської інтеграції Анастасія Дєєва повідомила сьогодні, 07 листопада, під час презентації результатів роботи пілотних мобільних груп з протидії домашньому насильству «ПОЛІНА». Захід пройшов у  столичному музеї Івана Гончара за участі заступника міністра охорони здоров’я Олександра Лінчевського, представника Фонду народонаселення ООН (UNFPA) в Україні Каспара Піка, послів Великобританії та Швеції в Україні – Джудіт Гоф та Мартіна Хагстрьома. Також до дискусії долучилися виконавчий директор фонду «АНТИСНІД» Ольга Руднєва та телеведуча і громадська активістка Маша Ефросиніна.

Як підкреслила заступник глави МВС, у відомстві чітко усвідомлюють, що безпечне суспільство починається з безпеки сім’ї. «Ми це розуміємо, і тому сьогодні активно працюємо над ефективним інструментом боротьби, яким стали поліцейські мобільні групи з протидії домашньому насильству «ПОЛІНА», – наголосила Анастасія Дєєва.

Вона нагадала, що з 12 червня 2017 року пілот працює у Дарницькому районі Києва, Малиновському районі Одеси та у місті Сєвєродонецьку Луганської області.

За цей час до територіальних підрозділів поліції, де працює «ПОЛІНА», надійшли 1451 звернення з приводу вчинення насильства в сім’ї. На ці виклики здійснено 1411 виїздів мобільних груп, в 91 з яких брали участь працівники соціальних служб. За результатами роботи складені 419 адміністративних протоколів та винесені 186 офіційних попереджень, проведені 363 профілактичні бесіди, прийняті 480 заяв від потерпілих, а також порушені 22 кримінальні провадження проти кривдників.

«Саме тому сьогодні у нас є всі підстави для масштабування проекту ще на три локації – у Новокадацькому районі міста Дніпра, Суворівському районі Одеси та Лівобережному районі Маріуполя. Протягом першого кварталу 2018 року «ПОЛІНА» запрацює в Києві, Львові та Хмельницькому», – проінформувала про найближчі плани Анастасія Дєєва.

Своєю чергою Посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом підкреслив, що світова спільнота в пошуку ефективних способів боротьби з домашнім насильством інструментів, адже наразі ідеальних інструментів немає. «Тому заслуговує поваги той факт, що Україна так відповідально підійшла до цієї проблеми, і сьогодні з’являються реальні механізми допомоги громадянам, які постраждали внаслідок домашнього насильства. Ви на правильному шляху», – сказав Мартін Хагстрьом.

Статистика свідчить, що лише протягом дев’яти місяців 2017 року по допомогу до поліції звернулися 83 964 громадян, які постраждали від домашнього насильства.

«Не зважаючи на те, що кількість звернень до поліції збільшується, нас така ситуація радує. Адже, нехай і повільно, але проблема домашнього насильства все ж виходить з тіні – росте довіра громадян до правоохоронних органів, вони готові звертатися та просити допомоги. І, дякуючи «ПОЛІНІ», ми можемо ефективно реагувати на цей запит», – підкреслила заступник глави МВС України.

Серед позитивних напрацювань проекту, як зазначила Анастасія Дєєва, підвищення рівня співпраці з соціальними працівниками, медичними закладами та установами, а також громадським суспільством, яке опікується цими питаннями. У складі перших пілотних груп поліцейські пройшли додаткову відповідну підготовку та спеціалізоване навчання, яке спеціально для «ПОЛІНИ» розробили міжнародні партнери. Крім того, в межах проекту окремо проводиться навчання з реагування на факти вчинення насильства в сім’ї для операторів спецлінії «102» та оперативних чергових територіальних підрозділів поліції.

Захід організовано Міністерством внутрішніх справ України та IREX в рамках проекту з «Комунікаційної підтримки та залученню громадськості до процесу реформ». Проект реалізується за фінансової підтримки Бюро з міжнародної боротьби з наркотиками та правоохоронної діяльності держдепартаменту США (INL) в партнерстві з Міжнародною організацією з розвитку права (IDLO).

Департамент комунікації МВС України