A
A
A

З початку року надзвичайники вилучили та знищили понад 67 тисяч вибухонебезпечних предметів (ФОТО)

Піротехнічні підрозділи Держслужби з надзвичайних ситуацій щодня проводять роботи з обстеження території, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів, як часів минулих війн, так і сучасних боєприпасів. Загалом, з початку року піротехніки ДСНС знищили 67 тисяч 749 вибухонебезпечних предметів, зокрема 342 авіаційні бомби.

Лише впродовж минулих трьох діб здійснено 90 виїздів, під час яких виявлено 677 боєприпасів, дев’ять з них – авіаційні бомби.

Крім того минулого тижня в акваторії Київського водосховища знищені дві 250-кілограмові авіабомби часів Другої світової війни.Боєприпаси виявив у водосховищі поблизу с. Ровжі Вишгородського району драйвер.

Фахівці групи підводного розмінування 1 Спеціального центру швидкого реагування та гуманітарного розмінування ДСНС України після кількаденної підготовки успішно знищили небезпечну знахідку.

Також тривають роботи з гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.

Зокрема, на Луганщині впродовж 6 листопада піротехнічні розрахунки ДСНС обстежили 0,84 га території області, де виявили та вилучили 29 одиниць вибухонебезпечних предметів.

Цього ж дня на Донеччині надзвичайники здійснили 90 виїздів, під час яких виявили 79 одиниць ВНП.

Досить часто вибухонебезпечні предмети часів минулих війн знаходять і громадяни. На жаль, вони не завжди дотримуються правил безпечного поводження з вибухонебезпечними предметами, і таким чином, наражають себе та оточуючих на небезпеку.

Зокрема, днями четвертокласник однієї зі шкіл Рівненщини приніс до навчального закладу підозрілий предмет, ззовні схожий на вибухонебезпечний.

Рятувальники евакуювали 160 учнів та 12 осіб персоналу закладу. Підозрілий предмет був вилучений.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами! У разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно одразу повідомити про це за номерами «101» або «102», і ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.

Прес-служба ДСНС України