A
A
A

Арсен Аваков: Генеральний прокурор взяв на особистий контроль ситуацію з Івано-Франківськими патрульними (ВІДЕО)

Міністр внутрішніх справ заявив, що Генеральний прокурор України Юрій Луценко візьме під особистий контроль справу з Івано-Франківськими патрульними поліцейськими, які під час свого патрулювання зупинили водія за керування автомобілем у стані алкогольного сп'яніння, а за це їх відсторонили від служби.

«Патрульна поліція Івано-Франківська зупинила авто з п’яним водієм. Ним виявився колишній полковник поліції, брат якого працівник прокуратури.  Суд визнав провину звинуваченого за статтями 130 та 185 – кермування у нетверезому стані та непокору поліції. Але останній поскаржився, що патрульні зламали йому мізинець при затриманні, і суд відсторонив командира екіпажу Леоніда Гончарука від служби. Попереду суд над лейтенантом», – сказав Арсен Аваков.

Він зазначив, що Генеральний прокурор пообіцяв взяти цю справу під особистий контроль та відреагувати на ситуацію.

Арсен Аваков наголосив, що в понеділок, 23 жовтня, особисто нагородить лейтенанта Леоніда Гончарука та його колег за врятоване життя. Адже саме цей екіпаж, 5 липня, врятували життя чоловіку, який намагався повіситися на власному балконі. Тоді патрульні встигли вибити двері на балкон та втягнути чоловіка до квартири.

«За таку роботу поліцейські отримають заслужену нагороду. А за те, що наклав штраф на колишнього п’яного міліціонера, піде під суд?», – зазначив міністр.

Він наголосив, неприпустимо, щоб поліцейські боялися зупиняти п’яних водіїв.

«Це дуже тривожні сигнали і потрібна миттєва рішуча реакція громадянського суспільства. Саме час підтримати і захистити нових поліцейських, дати їм опору служити і захищати – не зламатися під загрозою реваншу старих «рішал» із не розформованих судів», – сказав Арсен Аваков. 

 

Департамент комунікації МВС України