офіційний веб-сайт працює в тестовому режиміМіністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба МВС України:
(044) 256-0333

Факс МВС України:
(044)253-64-04

Телефон для інформаційних запитів ЗМІ

Телефон: (044) 256-11-36

Телефон "Довіри" Управління у справах участників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область

Новини Громадської ради

 • Громадська рада при МВС України налагоджує взаємодію з громадськими радами інших держустанов

  23 лютого відбулося підписання Меморандуму про партнерство та співпрацю між Громадською радою при Міністерстві внутрішніх справ України та Громадською радою при Державній регуляторній службі України.

  Ксенія Ляпіна, голова Державної регуляторної служби України, яка була присутня на зустрічі з нагоди підписання Меморандуму, відзначила, що взаємодія ГР при ДРС із колегами з громадських рад при інших державних органах є новаційною. Однак, на думку очільниці ДРС, така співпраця має бути продуктивною: вона відразу озвучила кілька нагальних питань, що вимагають контролю з боку громадськості й можуть бути вирішеними саме завдяки спільному активному сприянню громадських організацій.

  «Ми готові до співпраці. І розглядаємо будь-які форми ефективної взаємодії», – зазначив голова Громадської ради при МВС Володимир Мартиненко. «Ми почали працювати лише у вересні минулого року, – повідомив він. –І, провівши низку засідань, започаткували практику підписання меморандумів з громадськими радами державних органів». Уже налагоджена співпраця із громадськими радами Міністерства соціальної політики, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства Молоді та спорту України та Консультативною радою при ГПУ.

  «Для нас це перший меморандум, – зазначив Сергій Доротич, голова Громадської ради при Державній регуляторній службі України (ДРС). – Така співпраця вочевидь сприятиме нашій плідній роботі, адже у нас виникає чимало питань, які потребують взаємодії саме з Міністерством внутрішніх справ».

  Учасники зустрічі обговорили шляхи і напрями співпраці, створення робочих груп із низки актуальних питань, зокрема реєстрації транспортних засобів, неузгодженості у роботі автошкіл, а також нелегальних автоперевізників, стихійної торгівлі тощо.

  Відтак сторони підписали Меморандум про партнерство та співпрацю, основною метою якого є поглиблення діалогу громадськості, зміцнення партнерства між громадськістю та органами державної влади.

  Департамент комунікації Міністерства внутрішніх справ України

  детальніше
 • Чергове засідання Громадської ради при МВС України

  03 лютого 2016 року о 16.00 за адресою: м. Київ, вул. Академіка Богомольця 10 відбудеться чергове засідання Громадської ради.

  Реєстрація членів Громадської ради – 03.02.2016 р. з 15.30 до 15.50 за місцем проведення засідання. Для реєстрації на засіданні необхідно мати при собі – документ, що посвідчує особу.

  Порядок денний:

  1. Звіт керівництва Ради, керівників комітетів та робочих груп про роботу у 2015 році.
  2. Обговорення плану роботи Громадської ради на 2016 рік.
  3. Про внесееня змін до складу Громадської ради.
  4. Різне

   

  Голова Громадської ради
  при МВС України

  В.О. Мартиненко

   

  детальніше
 • Наказом МВС № 1543 від 04.12.2015 затверджено Положення про Громадську раду при Міністерстві внутрішніх справ України

  04.12.2015 | 16:16

   

  ПРИЙНЯТО
  Протокол засідання Громадської
  ради при МВС
  Від 18.11.2015 № З

  ЗАТВЕРДЖЕНО
  Наказ МВС від 04.12.2015
  № 1543

   

  ПОЛОЖЕННЯ
  про Громадську раду при Міністерстві внутрішніх справ України

   

  Це Положення розроблене на основі Типового положення про Громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві та Севастополі державній адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» зі змінами та доповненнями (далі - Типове положення).

  1. Громадська рада при Міністерстві внутрішніх справ України (далі - Громадська рада) є тимчасовим консультативно-дорадчим органом, утвореним для сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики.
  2. У своїй діяльності Громадська рада керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, Типовим положенням, Порядком проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» зі змінами та доповненнями, а також цим Положенням.

  Положення про Громадську раду розробляється Громадською радою та затверджується Міністерством внутрішніх справ України (далі - МВС).

  Положення про Громадську раду оприлюднюється на офіційному веб-сайті МВС протягом трьох робочих днів з моменту затвердження.

  Розроблення та затвердження змін до Положення про Громадську раду здійснюється у тому ж порядку, що і розроблення та затвердження Положення про Громадську раду.

  1. Основними завданнями Громадської ради є:

  сприяння реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами;

  в межах законодавства здійснення громадського контролю за діяльністю

  МВС;

  сприяння врахуванню МВС громадської думки під час формування та реалізації державної політики.

  1. Громадська рада відповідно до покладених на неї завдань:
   1. готує та подає МВС пропозиції до орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю, а також щодо проведення консультацій, не передбачених таким планом;
   2. готує та подає МВС пропозиції щодо організації консультацій з громадськістю;
   3. подає МВС обов'язкові для розгляду пропозиції з питань, щодо яких МВС проводить консультації з громадськістю, а також щодо підготовки проектів нормативно-правових актів з питань формування та реалізації державної політики у відповідній сфері, удосконалення роботи МВС;
   4. проводить відповідно до законодавства громадську експертизу діяльності МВС та громадську антикорупційну експертизу нормативно- правових актів та проектів нормативно-правових актів, які розробляє МВС;
   5. здійснює громадський контроль за врахуванням МВС пропозицій та зауважень громадськості, забезпечення ним прозорості та відкритості своєї діяльності, доступу до публічної інформації, яка знаходиться у його володінні, а також дотриманням ним нормативно-правових актів, спрямованих на запобігання та протидію корупції;
   6. інформує в обов'язковому порядку громадськість про свою діяльність, прийняті рішення та їх виконання на офіційному веб-сайті МВС та в інший прийнятний спосіб;
   7. збирає, узагальнює та подає МВС інформацію про пропозиції інститутів громадянського суспільства щодо вирішення питань, які мають важливе суспільне значення;
   8. організовує публічні заходи для обговорення актуальних питань розвитку галузі;
   9. готує та оприлюднює щорічний звіт про свою діяльність.
  2. Громадська рада має право:
   1. утворювати постійні та тимчасові робочі органи (правління, секретаріат, комітети, комісії, експертні групи тощо);
   2. залучати до роботи ради працівників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, представників вітчизняних та міжнародних інститутів громадянського суспільства, експертних і наукових організацій, підприємств, установ та організацій (за згодою їх керівників), а також окремих фахівців (за згодою);
   3. організовувати і проводити семінари, конференції, засідання за круглим столом та інші заходи;
   4. отримувати в установленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для забезпечення діяльності ради;
   5. у встановленому порядку отримувати від МВС проекти нормативно- правових актів з питань, що потребують проведення консультацій з громадськістю, у триденний строк після початку таких консультацій.

  Члени Громадської ради мають право доступу до приміщень МВС в установленому порядку.

  1. Склад Громадської ради формується на установчих зборах відповідно до вимог Типового положення шляхом голосування за осіб, які особисто присутні на установчих зборах та кандидатури яких внесені інститутами громадянського суспільства.

  Кількісний склад Громадської ради визначений установчими зборами та не може становити більш як ЗО осіб.

  Строк повноважень складу Громадської ради - два роки. До складу Громадської ради може бути обрано не більше ніж по одному представнику від кожного інституту громадянського суспільства. Членство в громадській раді є індивідуальним.

  1. Формування та обрання нового складу Громадської ради після закінчення строку її повноважень та/або дострокового припинення повноважень Громадської ради, здійснюється відповідно до процедури, визначеної Типовим положенням.
  2. Членство в Громадській раді припиняється на підставі рішення Громадської ради у разі:

  систематичної відсутності члена Громадської ради на її засіданнях без поважних причин (більше ніж два рази підряд);

  надходження повідомлення від інституту громадянського суспільства за підписом керівника, якщо інше не передбачено його установчими документами, про відкликання свого представника та припинення його членства в Громадській раді;

  скасування державної реєстрації інституту громадянського суспільства, представника якого обрано до складу Громадської ради;

  неможливості члена Громадської ради брати участь у роботі Громадської ради за станом здоров'я, визнання його у судовому порядку недієздатним або обмежено дієздатним;

  смерті члена Громадської ради; подання членом Громадської ради відповідної заяви; обрання члена Громадської ради народним депутатом України, депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад або призначення на посаду в органі державної влади, органі влади Автономної Республіки Крим, органі місцевого самоврядування;

  скоєння вчинку, який є несумісним з діяльністю МВС та/або який дискредитує (підриває довіру) до Громадської ради, МВС та /або інституту громадянського суспільства, який представляє член Громадської ради;

  набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо члена Громадської ради;

  У разі припинення будь-якою особою членства у Громадській раді її місце займає наступний за черговістю кандидат до складу Громадської ради, який набрав найбільшу кількість голосів за результатами проведення рейтингового голосування на установчих зборах. Рішення про це приймається на найближчому засіданні Громадської ради.

  Зміни у складі Громадської ради затверджуються рішенням МВС на підставі протоколу засідання Громадської ради. МВС оприлюднює відомості про такі зміни на своєму офіційному веб-сайті протягом трьох робочих днів з моменту затвердження.

   

  1. Дострокове припинення діяльності Громадської ради здійснюється у разі:

  коли засідання Громадської ради не проводилися протягом двох кварталів;

  невиконання Громадською радою без об'єктивних причин більшості заходів, передбачених річним планом її роботи;

  прийняття відповідного рішення на її засіданні; реорганізації або ліквідації МВС.

  Рішення про припинення діяльності Громадської ради оформляється відповідним актом МВС.

  1. Громадську раду очолює голова, який обирається з числа членів ради на її першому засіданні шляхом рейтингового голосування.

  Одна і та сама особа не може очолювати одночасно більш як одну Громадську раду.

  Голова Громадської ради має двох заступників, які обираються з числа членів ради шляхом рейтингового голосування.

  Повноваження голови Громадської ради припиняються за рішенням Громадської ради у разі:

  подання ним відповідної заяви; припинення його членства у Громадській раді; у разі висловлення йому недовіри; переобрання;

  невиконання своїх функцій без поважних причин протягом 1 місяця, та/або з поважних причин протягом 2 місяців.

  У разі припинення повноважень голови Громадської ради до обрання нового голови його обов'язки виконує визначений рішенням Громадської ради заступник голови Громадської ради.

  1. Голова Громадської ради: організовує діяльність Громадської ради;

  організовує підготовку і проведення її засідань, головує під час їх проведення;

  підписує документи від імені Громадської ради;

  представляє Громадську раду у відносинах з Кабінетом Міністрів України, центральними і місцевими органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, органами місцевого самоврядування, засобами масової інформації; у встановленому порядку може брати участь у засіданнях колегії МВС.

  1. За зверненням Громадської ради Міністр внутрішніх справ України може покласти здійснення функцій секретаря Громадської ради на представника МВС.
  2. Основною формою роботи Громадської ради є засідання, що проводяться у разі потреби, але не рідше ніж один раз на квартал. Позачергові засідання Громадської ради можуть скликатися за ініціативою голови Громадської ради, керівництва МВС або однієї третини загального складу її членів.

  Повідомлення про скликання засідань Громадської ради, у тому числі позачергових, доводяться до відома кожного її члена не пізніше двох робочих днів до їх початку, а також оприлюднюються на офіційному веб-сайті МВС.

   

  Засідання Громадської ради є правоможним, якщо на ньому присутні не менш як половина її членів від загального складу.

  Засідання Громадської ради проводяться відкрито.

  У засіданнях Громадської ради може брати участь з правом дорадчого голосу Міністр внутрішніх справ України, його заступник або інший уповноважений представник МВС.

  За запрошенням голови Громадської ради у її засіданнях можуть брати участь інші особи.

  1. Рішення Громадської ради приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.

  Рішення Громадської ради мають рекомендаційний характер і є обов'язковими для розгляду МВС.

  Рішення МВС, прийняте за результатами розгляду пропозицій Громадської ради, не пізніше ніж у десятиденний строк після його прийняття в обов'язковому порядку доводиться до відома членів Громадської ради та громадськості шляхом його оприлюднення на офіційному веб-сайті МВС.

  1. На засіданні Громадської ради, яке проводиться за участю представників МВС в І кварталі кожного року, обговорюється звіт про виконання плану її роботи за минулий рік та схвалюється підготовлений нею план на поточний рік.

  Річний план роботи Громадської ради та звіт про його виконання оприлюднюються на офіційному веб-сайті МВС.

  16. Установчі документи, склад Громадської ради, протоколи засідань, прийняті рішення та інформація про хід їх виконання, а також інші відомості про діяльність громадської ради в обов'язковому порядку розміщуються на офіційному веб-сайті МВС в рубриці "Громадська рада".

  1. Забезпечення секретаріату Громадської ради приміщенням, засобами зв'язку, створення умов для роботи ради, її матеріально-технічне забезпечення та проведення її засідань здійснює МВС.
  2. Громадська рада має бланк із своїм найменуванням.

   

   

  Голова Громадської ради
  при МВС України

   

  В.О. Мартиненко

   

   

  Секретар

  Г.В. Кабанченко

  детальніше
 • Громадська рада при МВС України затвердила план роботи до кінця року

  13.10.2015 | 16:47

   

  Крім того у структурі Ради були створені 5 комітетів, які відповідатимуть за кілька напрямків її роботи.

   

  Сьогодні, 13 жовтня 2015 року, відбулися засідання Громадської ради при Міністерстві внутрішніх справ України. На засіданні було затверджено план роботи Ради до кінця поточного року, створено комітети Громадської ради та обрано їх керівників.

   

   

  Зокрема, у складі Ради створено 5 комітетів. Вони відповідатимуть за кілька напрямків її роботи, а саме за організацію та проведення консультацій з громадськістю, проведення громадських експертиз, моніторинг громадської думки щодо діяльності МВС та європейську інтеграцію.

   

   

  До кінця року Громадська рада буде здійснювати моніторинг та консультації з приводу нормативних актів, які регламентують діяльність органів внутрішніх справ. Крім того, члени Ради планують проводити громадські обговорення бюджету МВС України на 2016 рік.

   

   

  Нагадаємо, 6 серпня 2015 року у міністерстві внутрішніх справ України відбулися установчі збори Громадської  ради при МВС України. До складу Громадської ради включено 22 особи – представники громадських організацій правозахисного спрямування, які відомі своєю активною діяльністю у галузі захисту прав людини та представники МВС України.

   

  Прес-служба МВС України

  детальніше
 • В МВС відбулося перше засідання Громадської ради

  10 вересня 2015 року у Міністерстві внутрішніх справ відбулося перше засідання Громадської Ради при МВС України.

  Під час засідання учасники обговорили питання напрямків діяльності Громадської Ради, а також кандидатури до її керівного складу.

  Окрім цього присутні обговорили положення новоствореного консультативно-дорадчого органу та інші організаційні питання.

  детальніше