Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область

Проекти нормативних актів

 • Повідомлення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку переобладнання транспортних засобів»

  На виконання вимог статті 9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» повідомляємо про оприлюднення на офіційному веб-сайті Міністерства внутрішніх справ України (www.mvs.gov.ua) проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку переобладнання транспортних засобів» (далі – проект акта).

  Проект акта розроблено Міністерством внутрішніх справ України з власної ініціативи у рамках заходів з реформування органів внутрішніх справ та удосконалення їх діяльності. Проект акта передбачає внесення змін до Порядку переобладнання транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2010 року № 607.

  Реалізація акта забезпечить приведення положень Порядку переобладнання у відповідність до законодавчих вимог, зокрема статті 32 Закону України «Про дорожній рух», сприятиме поглибленню процесів дерегуляції у сфері нагляду за технічним станом транспортних засобів та спрощення надання послуг з погодження переобладнання транспортних засобів їх власникам – фізичним та юридичним особам, а також розвитку конкурентних засад у цій сфері, а також створить сприятливі умови для подальшої дерегуляції питань погодження переобладнання транспортних засобів шляхом надання представникам виробників транспортних засобів, розробникам технічної документації на виробництво яких вони є або якою володіють, повноважень щодо погодження можливості їх переобладнання.

  Зауваження та пропозиції до проекту акта від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються протягом місяця з дати опублікування в письмовому або в електронному вигляді за адресами:

  Головний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ України, вул. Лук'янівська, 62, м. Київ, 04071, е-mail: vnpz@hsc.gov.ua;

  Державна регуляторна служба України, вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011, e-mail: inform@dkrp.gov.ua

   

  ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку переобладнання транспортних засобів»

  1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

  Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку переобладнання транспортних засобів» (далі – проект постанови) розроблено відповідно до підпунктів 1 і 2 пункту 4 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 878, у зв’язку з необхідністю врахування в положеннях Порядку переобладнання транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2010 року № 607 (далі – Порядок переобладнання), вимог Закону України «Про дорожній рух», а також завдань державної політики стосовно децентралізації та демонополізації діяльності центральних органів виконавчої влади.

  Так, відповідно до вимог частини другої статті 32 Закону України «Про дорожній рух» не дозволяється без погодження з виробниками транспортних засобів та їх складових частин або іншої спеціально уповноваженої на це Кабінетом Міністрів України організації переобладнання, що призводить до зміни повної маси та її розподілу по осях, розміщення центру ваги, типу двигуна, його ваги і потужності, колісної бази чи колісної формули, системи гальмового і рульового керування та трансмісії. Разом з тим положеннями Порядку переобладнання визначено, що переобладнання транспортних засобів погоджується спеціально уповноваженими організаціями, до яких наразі належать лише державне підприємство «ДержавтотрансНДІпроект», що відноситься до сфери управління Міністерства інфраструктури України, та Головний сервісний центр МВС.

  У зв’язку з цим виникає потреба врегулювання питання стосовно можливості погодження переобладнання транспортних засобів їх виробниками, як це передбачено законодавством. Крім того, реалізація завдань Уряду щодо подальшої дерегуляції діяльності органів виконавчої влади, зокрема у сфері нагляду за технічним станом транспортних засобів, а також розвитку конкурентних засад у відповідній господарській діяльності, передбачає розширення кола суб’єктів надання послуг з погодження переобладнання транспортних засобів, що може бути досягнуто шляхом надання відповідного права також уповноваженим представникам виробників транспортних засобів – резидентам України, які мають відповідну технічну документацію, інформаційне забезпечення виробника транспортного засобу та здатні забезпечити виконання робіт з дотримання вимог у сфері конструктивної безпечності транспортних засобів.

  Як наслідок, унесення запропонованих змін сприятиме розширенню кола суб’єктів, що мають право погоджувати переобладнання транспортних засобів.

  2. Мета і шляхи її досягнення

  Метою розроблення проекту постанови є приведення положень Порядку переобладнання у відповідність до законодавчих вимог, зменшення адміністративного впливу з боку держави на фізичних та юридичних осіб при отриманні погоджувального документа стосовно можливості переобладнання транспортних засобів та розширення кола організацій, що уповноважені на надання таких документів. При цьому враховується необхідність забезпечення належного рівня контролю з боку державних органів за безпечністю внесення змін до конструкції транспортних засобів під час здійснення господарської діяльності з переобладнання транспортних засобів.

  Досягти поставленої мети пропонується шляхом внесення до Порядку переобладнання відповідних змін, передбачених указаним проектом постанови.

  3. Правові аспекти

  Дана сфера суспільних відносин регулюється Законом України «Про дорожній рух», постановами Кабінету Міністрів України від 21 липня 2010 року № 607 «Про затвердження Порядку переобладнання транспортних засобів» та від 07 вересня 1998 року № 1388 «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів».

  4. Фінансово-економічне обґрунтування

  Реалізація проекту постанови здійснюватиметься в межах видатків, передбачених Державним бюджетом України, та не потребуватиме додаткових матеріальних та фінансових витрат із державного бюджету.

  5. Позиція заінтересованих органів

  Проект постанови потребує погодження з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Міністерством інфраструктури України, Державною регуляторною службою України, а також проведення правової експертизи Міністерством юстиції України.

  6. Регіональний аспект

  Проект постанови не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

  61. Запобігання дискримінації

  У проекті постанови відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Проект постанови не потребує проведення громадської антидискримінаційної експертизи.

  7. Запобігання корупції

  У проекті постанови відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Проект постанови не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

  8. Громадське обговорення

  Проект постанови потребує громадського обговорення. Проект постанови оприлюднено на офіційному веб-сайті Міністерства внутрішніх справ України за адресою: http://mvs.gov.ua.

  9. Позиція соціальних партнерів

  Проект постанови не стосується соціально-трудової сфери.

  10. Оцінка регуляторного впливу

  Реалізація проекту постанови передбачає поглиблення процесів дерегуляції у сфері нагляду за технічним станом транспортних засобів та спрощення надання послуг з погодження переобладнання транспортних засобів їх власникам – фізичним та юридичним особам.

  Запровадження передбачених проектом постанови змін також сприяє розвитку конкурентних засад у відповідній господарській діяльності.

  Проект постанови є регуляторним актом і відповідає принципам державної регуляторної політики.

  101. Вплив реалізації акта на ринок праці

  Проект акта не впливає на ринок праці.

  11. Прогноз результатів

  Прийняття постанови створить сприятливі умови для подальшої дерегуляції питань погодження переобладнання транспортних засобів шляхом надання уповноваженим представникам виробників транспортних засобів – резидентам України повноважень з погодження переобладнання.

   

   

  Міністр внутрішніх справ України

  Арсен Аваков

   

  ___ ___________ 2017

   

  Проект постанови КМУ "Про внесення змін до Порядку переобладнання транспортних засобів" - ЗАВАНТАЖИТИ

  Зміни, що вносяться до Порядку переобладнання транспортних засобів - ЗАВАНТАЖИТИ

  Порівняльна таблиця до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку переобладнання транспортних засобів» - ЗАВАНТАЖИТИ

  Аналіз регуляторного впливу проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку переобладнання транспортних засобів» - ЗАВАНТАЖИТИ

  детальніше
 • Повідомлення про оприлюднення проекту наказу Міністерства внутрішніх справ України «Про внесення змін до уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) Міністерством внутріш

  Відповідно до статей 9, 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі – Закон), з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань оприлюднюється:

  проект наказу Міністерства внутрішніх справ України «Про внесення змін до уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) Міністерством внутрішніх справ» (далі – проект) та аналіз його регуляторного впливу.

  Розробник – Міністерство внутрішніх справ України.

  Проект розроблено відповідно до статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», на виконання пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 року № 362 «Про внесення змін до методик розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), а також уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю)» та з метою приведення підзаконних нормативно-правових актів у відповідність до вимог законодавства України, що регулює відносини, пов’язані зі здійсненням державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

  Проектом передбачається внесення змін до уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) Міністерствам внутрішніх справ у частині доповнення таблиці, що визначає вичерпний перелік питань щодо проведення заходу державного нагляду (контролю), графою «Ступінь ризику суб’єкта господарювання», а також заміну позначень нормативного обґрунтування в переліку питань щодо здійснення контролю за діями (бездіяльністю) посадових осіб органу державного нагляду (контролю).

  Зауваження та пропозиції до зазначених проекту та аналізу регуляторного впливу від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються протягом місяця з дати опублікування в письмовому вигляді на поштову адресу: вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01601;

  або в електронному вигляді на адресу: license@mvs.gov.ua

  Відповідно до частини першої статті 20 Закону зауваження та пропозиції щодо оприлюдненого проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу надаються також на адреси Державної регуляторної служби України:

  поштову: вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011;

  електронну: inform@dkrp.gov.ua

   

  ПРОЕКТ наказу Міністерства внутрішніх справ України «Про внесення змін до уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) Міністерством внутрішніх справ» - ЗАВАНТАЖИТИ

  АКТ, складений за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері виробництва та ремонту вогнепальної зброї – ЗАВАНТАЖИТИ

  АКТ, складений за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері охоронної діяльності, що підлягає ліцензуванню - ЗАВАНТАЖИТИ

  ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту наказу Міністерства внутрішніх справ України «Про внесення змін до уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) Міністерством внутрішніх справ» - ЗАВАНТАЖИТИ

  АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ до проекту наказу Міністерства внутрішніх справ України «Про внесення змін до уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) Міністерством внутрішніх справ» - ЗАВАНТАЖИТИ

  ЗВІТ про результати проведення електронних консультацій з громадськістю щодо проекту регуляторного акта – наказу Міністерства внутрішніх справ України «Про внесення змін до уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) Міністерством внутрішніх справ»

  детальніше
 • Повідомлення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»

  На виконання вимог статті 9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» повідомляємо про оприлюднення на офіційному веб-сайті Міністерства внутрішніх справ України (www.mvs.gov.ua) проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі – проект акта).

  Проект акта передбачає внесення змін до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1993 року № 340, Порядку підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року № 487, та Порядку державної акредитації закладів, що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, та атестації їх спеціалістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року № 490.

  Реалізація акта дозволить удосконалити механізм державного регулювання процедури видачі бланків свідоцтв, здійснення контролю за їх використанням шляхом запровадження електронного обміну даними, передати повноваження з проведення державної акредитації закладів, що здійснюють підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв від Головного сервісного центру МВС на регіональний рівень, що створить більш сприятливі умови для взаємодії таких закладів з органами з надання сервісних послуг МВС, а також передбачається усунення наявних на сьогодні прогалин у законодавстві щодо порядку видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами. Прийняття акта зменшить адміністративний тиск у сфері підготовки водіїв транспортних засобів, спростить процедуру акредитації закладів, створить більш комфортні умови для їх взаємодії з територіальними органами з надання сервісних послуг МВС, а також удосконалить процедуру отримання та обміну посвідчення водія.

  Зауваження та пропозиції до проекту акта від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються протягом місяця з дати опублікування в письмовому або в електронному вигляді за адресами:

  Головний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ України, вул. Лук'янівська, 62, м. Київ, 04071, е-mail: vnpz@hsc.gov.ua;

  Державна регуляторна служба України, вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011, e-mail: inform@dkrp.gov.ua

   

  Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» - ЗАВАНТАЖИТИ

  ЗМІНИ, що вносяться до деяких постанов Кабінету Міністрів України - ЗАВАНТАЖИТИ

  ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» - ЗАВАНТАЖИТИ

  ТЕСТ малого підприємництва (М-Тест) - ЗАВАНТАЖИТИ

  ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» - ЗАВАНТАЖИТИ

  Аналіз регуляторного впливу проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» - ЗАВАНТАЖИТИ

   

   

  детальніше
 • Повідомлення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту піротехнічних виробів»

  Повідомлення
  про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України
  «Про затвердження Технічного регламенту піротехнічних виробів»

  На виконання вимог статті 9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» Міністерство внутрішніх справ України повідомляє про оприлюднення на своєму офіційному сайті (mvs.gov.ua , рубрика «Про МВС», підрубрика «Нормативна база МВС», підрубрика «Проекти нормативних актів») проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту піротехнічних виробів».

  Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту піротехнічних виробів» розроблено Міністерством внутрішніх справ України на виконання Плану розроблення технічних регламентів на 2017 рік, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 11.04.2017 № 557.

  Метою прийняття цієї постанови є адаптація нормативно-правових актів України з питань безпеки піротехнічних виробів до вимог нормативно-правових актів держав-членів ЄС.

  Зауваження та пропозиції до проекту можна подати на адресу Міністерства внутрішніх справ України:
  вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01024;  
  dndi@mvs.gov.ua

  або на адресу Державної регуляторної служби України:
  вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011
  inform@dkrp.gov.ua

   

  Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту піротехнічних виробів» – ЗАВАНТАЖИТИ

  ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту піротехнічних виробів» – ЗАВАНТАЖИТИ

  АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту піротехнічних виробів» – ЗАВАНТАЖИТИ

   

  детальніше
 • Повідомлення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо використання печаток»

  Повідомлення
  про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо використання печаток»

  На виконання вимог статті 9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» повідомляємо про оприлюднення на офіційному веб-сайті Міністерства внутрішніх справ України (www.mvs.gov.ua) проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо використання печаток» (далі – проект акта).

  Проект акта розроблено Міністерством внутрішніх справ України на виконання Плану організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України від 23 березня 2017 р. № 1982-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами – підприємцями», схваленого на засіданні Кабінету Міністрів України 26 квітня 2017 р. (протокол № 32).

  Проект акта розроблено з метою приведення положень законодавства у відповідність до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами – підприємцями».

  Зауваження та пропозиції до зазначеного проекту від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються протягом місяця з дати опублікування в письмовому або в електронному вигляді за адресами:

  01601, м. Київ, вул. Богомольця, 10, Міністерство внутрішніх справ України, е-mail: zakon.duz@mvs.gov.ua;

  01011, Київ, вул. Арсенальна, 9/11, Державна регуляторна служба України, e-mail: inform@dkrp.gov.ua.  

   

  АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо використання печаток»

  ЗМІНИ, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України щодо використання печаток

  ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ до нормативно-правових актів, що потребують внесення змін у зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями»

  ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо використання печаток»

  детальніше