Артем Шевченко: На засіданні Ради з питань свободи слова МВс та Нацполіція розповіли про розслідування проваджень за фактами погроз журналістам

На першому засіданні Ради з питань свободи слова і захисту журналістів при Президентові України МВС України і Національна поліція України розповіли про розслідування кримінальних проваджень за фактами перешкоджання журналістській діяльності та погроз журналістам з боку А.Портнова. І так само - про розслідування провадження за його заявою за фактом перешкоджання його журналістській діяльності та незаконного збору інформації про особу. Слідство триває. Поінформували також про одну свіжу підозру, яку Поліція Київської області пред’явила особі, що перешкоджала журналістській роботі у м.Вишневе.
Однією з ключових проблеми розслідування такої категорії справ є чітке визначення журналіста як особи, що законно, професійно та систематично займається діяльністю, пов’язаною зі збиранням, одержанням, створенням, поширенням, зберіганням або іншим використанням інформації з метою її поширення на невизначене коло осіб через друковані засоби масової інформації, телерадіоорганізації, інформаційні агентства, мережу Інтернет. У цьому сенсі рекомендації Парламентьских слухань до МВС і НП, у яких згадуються як суб’єкти журналістської діяльності ефемерні «інші особи у зв’язку із реалізацію ними права на свободу слова» або якісь невідомі «медіа -учасники» геть не сприяє точній кваліфікації злочину і його ефективному розслідуванню. Щодо незаконного збору інформації, у чому Портнов звинувачує журналістів, то ми роз’яснили членам ради, що подібне навряд чи можливе у публічних, відкритих для вільного доступу місцях на відміну від, скажімо, приватного житла чи домоволодіння. Але остаточно встановити має слідство.