Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область

Донецький юридичний інститут активно долучився до проведення загальнонаціонального Тиждень безпеки дорожнього руху

У світі в дорожньо-транспортних пригодах щорічно гине понад 1,25 млн. осіб та біля 50 млн. осіб отримують травми. Рівень дорожньо-транспортних пригод та їх наслідків в Україні найгірший серед країн Європи, що наносить непоправних людських та економічних втрат країні.

Щороку на автошляхах України гине понад 4000 осіб та більш ніж 30000 людей отримують травми, ДТП є першою за поширеністю причиною смерті молоді у віці від 15 до 24 років та другою серед дітей у віці від 5 до 14 років. Щорічні економічні втрати України від ДТП, за оцінками Всесвітнього банку, оцінюються в 4,5 млрд. дол. США або приблизно 3,4% ВВП країни.

У рамках Десятиліття дії з забезпечення безпеки дорожнього руху 2011-2020 в усьому світі проводяться Тижні безпеки дорожнього руху, метою яких є привернення уваги суспільства до проблеми травматизму та смертності на дорогах, а найголовніше, пошук шляхів вирішення цієї проблеми.

Напередодні Всесвітнього дня пам’яті жертв дорожньо-транспортних пригод, що згідно Резолюції Генеральної Асамблеї ООН відзначається в третю неділю листопада, з 13 по 19 листопада 2017 року в Україні проводився загальнонаціональний Тиждень безпеки дорожнього руху.

Заходи, передбачені планом проведення всеукраїнського Тижня були активно підтримані колективом Донецького юридичного інституту МВС України. Протягом семи днів науково-педагогічний склад інституту, студенти та курсанти спільно з нашими партнерами: Національним координатором Всесвітньої організації охорони здоров’я МОЗ України з питань безпеки дорожнього руху, Криворізької та Маріупольської міських рад, Управлянням та Департаментом освіти і науки міських рад, Управліннями патрульної поліції в м. Кривому Розі та в м. Маріуполі, проведено ряд профілактичних заходів, спрямованих на покращення рівня безпеки дорожнього руху в Україні.

Особливе місце серед проведених заходів займають ті, які присвячені профілактиці дитячого дорожнього транспортного травматизму. Найбільш значущим з них є проведення загальноміських конкурсів дитячих малюнків «Мій кращий друг – безпечний рух». Переможці конкурсу в м. Маріуполі та м. Кривий Ріг були відзначені грамотами Донецького юридичного інституту МВС України, виконкомів міських рад та Управлінь патрульної поліції і цінними подарунками від мережі гіпермаркетів «ЕпіцентрК».

Спільно з представниками міжнародного фонду «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» в автосалонах Skoda - "АСТ-КОМБИ" в м. Кривий Ріг та "Автоцентр Skoda" в м. Маріуполі проведені соціальні заходи з безпеки дорожнього руху для дітей та батьків «Безпечно зі ŠKODA», під час яких дітлахи навчались правилам поведінки на вулицях та отримали світловідбивальні флікери, що роблять пішоходів помітнішими у темну пору доби, а дорослі згадали прийоми надання невідкладної долікарської допомоги постраждалим внаслідок автомобільних аварій.

18 листопада у Криворізькому обласному музичному коледжі відбувся концерт-реквієм, присвячений вшануванню пам’яті жертв дорожньо-транспортних пригод. Імениті музиканти разом із молодими вихованцями коледжу виконали музичні твори класиків: Моцарта, Верді, Гайдна; українські народні пісні та твори композиторів сучасності: Є. Мартинова, А. Хачатуряна та Д. Раттера.

19 листопада, у всесвітній день пам’яті жертв ДТП у храмах Криворізької та Маріупольської єпархій були проведені пам’ятні панахиди за загиблими під час автомобільних аварій.

Протягом Тижня проводились й інші профілактичні заходи: уроки та бесіди у загальноосвітніх навчальних закладах, зустрічі з представниками транспортних підприємств, Укртрансбезпеки, патрульної поліції тощо.

Найбільш значущим заходом стало проведення 17 листопада 2017 року у залі засідань виконкому Криворізької міської ради ХІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Безпека дорожнього руху: правові та організаційні аспекти».

За багаторічну практику проведення науково-практичного заходу сформувався склад постійно діючих учасників, фахівців у сфері безпеки дорожнього руху, зокрема: - Чорний Юрій Олегович – Національний координатор ВООЗ МОЗ України з питань безпеки дорожнього руху, директор ДП «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій Міністерства охорони здоров’я України»; - Прохоренко Іван Михайлович – заступник начальника Департаменту забезпечення діяльності Голови Національної поліції України, полковник поліції; - Брянцев Василь Володимирович – помічник Голови Національної поліції України, полковник поліції; - Шевченко Володимир Іванович – генеральний директор моторного (транспортного) страхового бюро України; - керівництво Управлінь патрульної поліції, ГУНП в областях, Укртрансбезпеки, Служби автомобільних доріг України тощо.

За даними організаційного комітету для участі у ХІ Міжнародній науково-практичній конференції «Безпека дорожнього руху: правові та організаційні аспекти» було зареєстровано більш ніж 200 учасників.

Серед них: 58 науковців, у тому числі 10 докторів наук різних галузей знань, 35 працівників правоохоронних та судових органів, 17 представників публічних адміністрацій, 15 медичних працівників, 40 освітян, 23 автотранспортних підприємств, громадських організацій тощо.

Бесчастний Віктор Миколайович, ректор Донецького юридичного інституту МВС України вважає, що науково-практичні заходи такого рівня мають вагомий практичний результат. Адже напрацьовані пропозиції враховуються профільними комітетами Верховної Ради України, міністерствами, відомствами та центральними органами виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

На думку Івана Михайловича Прохоренка, напрацьовані рішення та рекомендації сприятимуть вирішенню низки актуальних питань дорожньої безпеки та якісно покращать ситуацію на автомобільних шляхах України.

На конференції були визначені найбільш важливі питання транспортної безпеки та запропоновані шляхи їх розв’язання, які традиційно втілюються в резолюціях конференцій та збірниках матеріалів наукових заходів.

Сподіваємось на ефективне продовження співпраці, та запрошує усіх небайдужих до проблем дорожньо-транспортного травматизму долучитись до запропонованих ініціатив та взяти участь у спільній роботі, спрямованій на покращення рівня безпеки дорожнього руху відповідно до міжнародних стандартів.

 

Група зв’язків з громадськістю ДЮІ

 

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове