офіційний веб-сайт працює в тестовому режиміМіністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Телефони
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба МВС України:
(044) 256-0333

Факс МВС України:
(044)253-64-04

Телефон для інформаційних запитів ЗМІ

Телефон: (044) 256-11-36

Телефон "Довіри" Управління у справах участників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область

Соціальний захист та пенсійне забезпечення

 • Відділ координації соціальних та пенсійних питань

  «Відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі – Закон) та постанови правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України  «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі – Закон), та з метою організації роботи по оформленню документів для призначення пенсій та отримання пільг працівниками апарату МВС, територіальних органів, закладів, установ і підприємств, що відносяться до сфери управління  МВС та членів їх сімей в закладах сфери управління МВС в Департаменті  персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС створений відділ координації соціальних та пенсійних питань.

  На відділ покладені, зокрема, завдання по забезпеченню здійснення  заходів щодо організації прийому та оформлення документів для призначення пенсій в апараті МВС, закладах, установах і підприємствах, що відносяться до сфери управління МВС, та соціального захисту осіб, із числа колишніх працівників міліції, службовці апарату МВС, закладів, установ і підприємств, що відносяться до сфери управління МВС та членів їх сімей.

  Контактний телефон, за яким можна отримати консультацію щодо оформлення документів для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», посвідчень «Ветеран органів внутрішніх справ» відповідно до Законів України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист» та довідок про право на пільги : (044) 256 17 15.

  Одночасно, враховуючи численні звернення осіб, із числа колишніх працівників міліції, пенсіонерів із числа колишніх працівників міліції, службовцям апарату МВС, закладів, установ і підприємств, що відносяться до сфери управління МВС та членів їх сімей, яким призначено пенсії відповідно до Закону,  повідомляємо.

  Пенсійне забезпечення колишніх військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ здійснюється відповідно до Закону.

  Статтею 63 Закону та Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 передбачено, що всі призначені відповідно до цього Закону пенсії підлягають перерахунку у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців або у зв’язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. При цьому перерахунок раніше призначених пенсій здійснюється на момент виникнення права на нього і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

  Розміри та складові грошового забезпечення для військовослужбовців, а також осіб, що звільнені з органів внутрішніх справ і перебувають на пенсії, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», яка набула чинності з 01.01.2008.

  Закон України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015, що набрав чинності з 07.11.2015, регулює створення нової структури - Національної поліції України, визначає правові засади її організації та діяльності, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції

  та соціальний захист поліцейських. Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі – постанова № 988) визначені складові та розміри грошового забезпечення для поліцейських. Постанова набрала чинності з 02.12.2015.

  Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23.12.2015 № 900-VIII  (далі – Закон № 900), який набрав чинності з 29.12.2015, доповнено частиною третьою статтю 63 Закону, яка стосується перерахунку раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

  При цьому відповідно до частини четвертої статті 63 цього Закону пенсії підлягають перерахунку у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій осіб рядового і начальницького складу або у зв’язку із уведенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

  Оскільки Закон № 900 набрав чинності з 29.12.2015 (постанова № 988 набрала чинності 02.12.2015) він не має зворотної дії в часі, а рішення Уряду щодо зміни розміру грошового забезпечення після цієї дати не приймалися, підстав для проведення перерахунку пенсій пенсіонерам органів внутрішніх справ немає.

  Перерахунок пенсій пенсіонерам органів внутрішніх справ буде проводитися після чергового підвищення, чи зміні складових грошового забезпечення поліцейських.

  Водночас повідомляємо, що нормативний документ щодо відповідності посад колишніх військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ (міліції) посадам в Національній поліції України опрацьовується.

   

  Директор департаменту                                                         В.С. Слівінський

  детальніше