Завдання, які стоять перед системою:
Авіаційна служба цивільного захисту населення створюється з метою побудови ефективної системи допомоги населенню при настанні надзвичайних ситуацій, запобіганню виникненню надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків.
Головна ідея цього проекту:


Авіаційна служба цивільного захисту населення створюється з метою побудови ефективної системи допомоги населенню при настанні надзвичайних ситуацій, запобіганню виникненню надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків.
З урахування поступового розгортання авіаційного парку, відповідно до місць постійної дислокації та чергування, у 2021 році заплановано досягнути таких показників часу реагування:
В подальшому, з урахуванням накопичення досвіду використання авіаційної техніки в єдиній системі авіаційного захисту зазначений час реагування планується зменшити вдвічі.
ДСНС
- Участь у гасінні пожеж та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природнього та техногенного характеру;
- Транспортування аварійно-рятувальних підрозділів (в т.ч. Медичного персоналу);
- Виконання пошуково-рятувальних операцій в межах міжнародних зобов’язань України
- Аеромедична евакуація хворих та постраждалих;
- Виконання пошуково-рятувальних операцій на воді, в гірський місцевості та в важкодоступних місцях.
ДПСУ
- Нагляд за державним кордоном;
- Виявлення та припинення спроб незаконного переміщення через державний кордон людей, товарів та транспортних засобів;
- Проведення спеціальних операцій та десантування.
НПУ
- Патрулювання території на предмет виявлення протиправної діяльності (незаконний видобуток корисних копалин, вирубки лісу, вирощування нарковмісних рослин);
- Спостереження за об’єктами критичної інфраструктури(залізниці, порти, нафто- та газопроводи тощо);
- Пошук зниклих осіб та злочинців, що розшукуються;
- Проведення поліцейських спеціальних операцій та десантування.
НГУ
- Участь у забезпеченні безпеки важливих державних об’єктів та ядерних установок;
- Участь у здійсненні заходів, пов’язаних з припиненням збройних конфліктів та інших провокацій на державному кордоні;
- Проведення поліцейських спеціальних операцій та десантування.
З урахуванням найкращих європейських практик уніфікованого використання гелікоптерів для виконання спільних завдань різними органами влади планується через Управління координації діяльності авіації МВС здійснювати організацію спільного виконання завдань, які потребують термінової реалізації.
Приклад: до НПУ поступила інформація про можливий незаконний видобуток бурштину в важкодоступному районі на півночі Житомирської області. Поруч із зазначеним районом розміщено місце базування прикордонного гелікоптерів Н-125 обладнаного камера відеоспостереження. З урахуванням наявного для використання гелікоптерів МВС погоджує організацію спостережного польоту прикордонників для потреб НПУ. Отримана в ході польоту інформація невідкладно разом з відеоматеріалами передається для реагування до НПУ.
Аналогічні моделі працюють майже у всіх країнах Європи, в яких на службовому чергуванні різних відомств стоять гелікоптери. Так, Федеральна поліція Німеччини має в своєму розпорядженні понад 100 гелікоптерів, що є найбільшим цивільним авіаційним флотом в Європі, в тому числі:
З урахуванням ситуації та за погодженням з Федеральною поліцією такі гелікоптери можуть використовуватися в пошуково-рятувальних операціях та при транспортуванні постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій.