Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

В Україні впроваджують інноваційні підходи до пошуку зниклих дітей (ФОТО)

30.08.2017 13:54

Сьогодні, 30 серпня, Національна поліція України та ПрАТ «Київстар» підписали Меморандум про співпрацю, в рамках якого сторони запускають спільний соціальний проект «Пошук дітей». Меморандум передбачає правові і технічні аспекти цієї співпраці, зокрема – порядок інформування абонентів мобільного зв’язку про зникнення дітей.

У заході взяли участь заступник міністра внутрішніх справ України з питань європейської інтеграції Анастасія Дєєва, заступник глави Національної поліції України Костянтин Бушуєв і президент ПрАТ «Київстар» Петро Чернишов.

«Для нас, як для МВС та Нацполіції, надзвичайно важливим є комплексний захист прав, здоров’я та життя дітей. Радує те, що за три роки реформування МВС та поліції ми нарешті прийшли до впровадження інноваційних підходів в питаннях розшуку дітей, і сьогодні ми робимо перший крок в цьому напрямку», ‑ сказала Анастасія Дєєва.

Заступник голови Національної поліції України Костянтин Бушуєв зазначив, що через кілька факторів, зокрема – через соціально-економічну ситуацію в державі – діти є найбільш вразливою соціальною категорією населення. Якщо у 2015 році до Нацполіції надійшло понад 4,5 тисячі повідомлень про зникнення дітей, то в минулому році таких повідомлень було близько 6 тисяч.

«В першу добу після зникнення поліції вдається відшукати близько 85% дітей, але залишаються ті 15%, яких так і не вдається відшукати, або знаходимо ми їх вже неживими. Треба розуміти, що у випадку зникнення дитини час завжди грає проти нас, тому ключовим в пошуках є взаємодія правоохоронних органів і суспільства», ‑ підкреслила заступник міністра.

Президент компанії «Київстар» Петро Чернишов проінформував, що послуга, яка функціонуватиме на базі SMS повідомлень, допоможе оперативно сповіщати абонентів «Київстар», які могли перебувати поруч з місцем події, про зниклих дітей. Текст SMS міститиме інформацію про дитину, обставини її зникнення, посилання на сайт з фотографією, а також контакти поліції, куди можуть звертатися потенційні свідки, які хочуть допомогти в пошуку.

Також Анастасія Дєєва розповіла, що схожа система оповіщення Amber Alert працює в США , і об’єднує навколо пошуку викрадених дітей і суспільство, і поліцію і ЗМІ. «Кожен, хто підключений до системи, отримує повідомлення з описом дитини і потенційного злочинця, тому може відразу відреагувати. Це дозволяє людям допомагати поліції не ризикуючи своїм життям та здоров’ям. Завдяки цій взаємодії, знайти дитину вдається вже через кілька годин після отримання повідомлення про її зникнення. Не буває чужих дітей. Якщо у кого-то сталася біда ‑ ми повинні об'єднуватися і допомагати. Тому ми дуже сподіваємося на українську громадськість та її активну позицію», ‑ зазначила вона.

Проект «Пошук дітей» запускається в пілотному режимі з 15 вересня в Києві. В подальшому, після оцінки результатів його роботи та ефективності, буде йти мова про поширення на всю територію України.

Департамент комунікації МВС України

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ