Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

За перше півріччя 2017 року поліція виявила 144 злочини, пов'язані з торгівлею людьми (ІНФОГРАФІКА)

30.07.2017 12:11

Цей показник більш ніж удвічі перевищує статистику минулого року. Працівники Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми, Національної поліції України за 6 місяців 2017 року встановили 69 зловмисників, причетних до фактів торгівлі людьми. У майже 100 кримінальних провадженнях за статтею 149 Кримінального кодексу України зловмисникам вже оголошено підозру у вчиненні цих злочинів.

За 6 місяців 2017 року Нацполіція встановила і надала допомогу 156 потерпілим від злочинів у сфері торгівлі людьми. Найбільше серед потерпілих жінок – 119. Постраждали від дій зловмисників також 37 чоловіків і 12 дітей.

Загалом поліцейськими виявлено 144 кримінальні правопорушення (у 2016 році – 60), передбачених статтею 149 (Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини) Кримінального кодексу України. Правоохоронці встановили 69 зловмисників, причетних до фактів торгівлі людьми. У 96 кримінальних провадженнях за цією статтею зловмисникам оголошено підозри.

Фахівці Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми (ДБЗПТЛ), Національної поліції України зазначають, що наразі набувають все більшого поширення форми торгівлі людьми, не пов'язані з сексуальною експлуатацією. Йдеться, зокрема,про так звану «трудову» експлуатацію. Жертвами такого виду злочинів найчастіше стають чоловіки працездатного віку або особи з явними ознаками інвалідності, особи без постійного місця проживання та інші малозабезпечені категорії громадян.

Крім цього, протягом 2016 та на початку 2017 років виявлені випадки вербування громадян України з метою втягнення їх у злочинну діяльність. Для вербування потенційних постраждалих від торгівлі людьми, злочинці все частіше використовують можливості Інтернету. Зокрема, вербування відбувається шляхом створення спеціалізованих сайтів, відповідних груп у соціальних мережах, прямого контакту на сайтах знайомств, розміщення оголошень про працевлаштування тощо.

Зокрема, наприкінці жовтня 2016 року оперативники обласних підрозділів ДБЗПТЛ встановили групу зловмисників. Вони здійснювали вербування потерпілих на території України з метою трудової експлуатації. Зараз приблизна кількість осіб, які ймовірно є постраждалими від такої діяльності сягає 50 чоловік.

За аналогічною «схемою» діяла й інша злочинна група. Члени ОЗГ вербували молодих людей, які мали бажання заробити «легкі» гроші за кордоном. Протягом 2014-2016 років організатори угруповання відправили з України до Бразилії вісьмох осіб. Через шахрайську схему українських громадян змусили стати міжнародними наркокур'єрами і перевозити у валізах кокаїн з Бразилії до Таїланду. У результаті українців затримали правоохоронні органи цих країн. Зараз вони знаходяться у бразильських і тайських в'язницях, очікуючи судові вироки за суворими законами цих країн.

Проведений працівниками ДБЗПТЛ Нацполіції аналіз свідчить, що найбільш вразливими до злочинів у сфері торгівлі людьми є жінки у віком 18-26 років, а також діти 13-18 років та чоловіки від 25-60 років. При цьому кримінальні правопорушення за фактами торгівлі дітьми є одними з найбільш латентних і складних для виявлення та розслідування. Що ж стосується основних країн призначення «живого товару», то ними є Російська Федерація, Польща, Туреччина, Україна, Німеччина, Ізраїль, Греція, Об'єднані Арабські Емірати.

Зусилля підрозділів поліції у 2017 році та попередні результати роботи у сфері протидії торгівлі людьми отримали позитивну оцінку з боку міжнародних організацій країн-партнерів Європейського Союзу, та зміцнили позиції держави у щорічному звіті Державного Департаменту США про торгівлю людьми у світі, у якому Україна вийшла з контрольного списку та піднялася до 2-ї групи.

Нагадаємо, що 30 липня відзначається всесвітній день протидії торгівлі людьми. Крім того, відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України, 2017 рік оголошений в Україні роком протидії торгівлі людьми. У зв’язку з цим, Національною поліцією підготовлено план додаткових заходів з посилення боротьби зі злочинами у цій сфері.

Департамент комунікації Національної поліції України

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ