Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

Костянтин Бушуєв: Основою реформи поліції є тісна взаємодія з громадою та забезпечення прав людини (ФОТО)

13.07.2017 16:06

Такі напрямки, як забезпечення прав людини і співпраця з місцевою громадою («Community policing»), є глобальними у роботі Національної поліції України. Водночас українські правоохоронці беруть за основу у своїй діяльності скандинавську модель по забезпеченню публічної безпеки. Про це та інші інновації заступник глави Національної поліції України повідомив під час зустрічі із представниками Канадської місії в Україні.

У Національній поліції України відбулася зустріч керівництва відомства із представниками Канадської місії в Україні. Заступник Голови Національної поліції України Костянтин Бушуєв і начальник Управління міжнародного співробітництва НПУ Юрій Гладун розповіли канадським колегам про перебіг реформ в Нацполіції.

За словами Костянтина Бушуєва, тісна взаємодія з громадою та забезпечення прав людини у діяльності поліції є основою реформ відомства.

«Такі напрямки, як забезпечення прав людини і співпраця з місцевою громадою, тобто система «Community policing», є глобальними у роботі Національної поліції України. Ці напрямки є масштабними за своїм наповненням і дуже тісно між собою переплітаються», – наголосив Костянтин Бушуєв.

Він також назвав дуже важливим моментом у роботі відомства створення інституту захисту прав людини в діяльності поліції – профільного Управління забезпечення прав людини.

Водночас Костянтин Бушуєв зазначив, що при визначенні моделі охорони публічного порядку Національна поліція України бере за основу скандинавську модель. Головна мета цієї моделі – локалізувати конфлікт на початковій стадії.

На сьогоднішній день вже 120 поліцейських пройшли навчання за цією моделлю (так звана «діалогова поліція» або «поліція комунікації»). Їх активно залучають до охорони громадського порядку під час масових заходів, коли є загроза розвитку конфліктної ситуації.

І лише в тому разі, коли поліцейським групи комунікації не вдається врегулювати ситуацію, а при цьому виникає ймовірність травмування особового складу, підключається підрозділ тактичної поліції. Їх підготовка також здійснювалася за участі канадських колег. Основне завдання цього підрозділу – локалізація конфлікту. І лише в разі наявності загрози застосування зброї учасниками масових заходів задіюється спецпідрозділ КОРД, чиє основне завдання – протистояння озброєним злочинцям.

Костянтин Бушуєв, який є головою Офісу реформ Національної поліції України, поінформував представників місії про етапи реформування відомства. Зокрема, йшлося про систему поліцейської освіти, впровадження інституту детективів, необхідність внесення змін до чинного законодавства.

«На прикладі Канадської моделі ми повинні пройти кілька етапів становлення. У кінцевому результаті поліція і суспільство повинні стати рівноправними партнерами, а безпека – нашою спільною метою», – наголосив Костянтин Бушуєв.

Представники Канадської місії в Україні позитивно оцінили перебіг реформ у Національній поліції України, назвавши їх «важливими і амбітними».

Департамент комунікації

Національної поліції України

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ