Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

Вадим Троян: Загроза зі Сходу спонукає нас активніше інтегруватися у міжнародну безпекову систему та посилювати захист кордону (ФОТО, ВІДЕО)

20.04.2017 12:40

Про це заступник міністра внутрішніх справ повідомив сьогодні, 20 квітня, під час брифінгу щодо результатів співпраці України та Інтерполу у міжнародному аеропорті «Бориспіль». У брифінгу взяли участь перший заступник голови Державної прикордонної служби України Василь Серватюк та начальник Департаменту Інтерполу та Європолу Нацполіції Василь Неволя.

«Попри війну та агресію з боку РФ, в Україні відбуваються серйозні трансформації та реформи. Наші пріоритети відповідають запитам сучасного суспільства: кібербезпека, боротьба з тероризмом та організованою злочинністю. Світ бачить у нас партнерів у цій спільній роботі. Загроза зі Сходу спонукає нас активніше інтегруватися у міжнародну безпекову систему та посилювати захист кордону», –  наголосив заступник глави МВС Вадим Троян.

За його словами, приєднання Державної прикордонної служби до бази даних Інтерполу стало ще одним кроком, який наблизив Україну до єдиного європейського безпекового простору.

«Україна підключилася до бази Інтерполу у серпні 2015 року. І за півтора роки нам вдалося приєднати усі міжнародні пункти пропуску до системи. За цей час Держприкордонслужба перевірила майже 3,5 тисячі спрацювань. Найбільш поширені злочини – це шахрайство, участь у терористичних угрупуваннях та незаконний обіг наркотиків», –  зазначив Вадим Троян.

Працівники ДПС активно користуються базою даних Інтерполу під час заходів прикордонного контролю. Це дає можливість викривати одразу на кордоні правопорушників, які знаходяться у міжнародному розшуку за злочини, вчинені як в Україні, так і за її межами.

«У рамках підготовки до запровадження безвізового режиму ЄС для України Держприкордонслужба виконала завдання по обладнанню пунктів пропуску засобами біометричного контролю та забезпечила доступ до баз даних Інтерполу», – зауважив під час брифінгу перший заступник голови Держприкордонслужби Василь Серватюк.

Загалом з початку року за базою даних Інтерполу прикордонники реалізували вже понад 1 тисячу спрацювань, серед яких переважають запити стосовно осіб –  792, і щодо паспортних документів – 145.

Усього ж від початку підключення до бази даних Інтерполу – з 28 серпня 2015 року – фактично реалізовано понад 3,4 тисячі спрацювань, зокрема виявлено 2,6 тисяч осіб, 147 викрадених транспортних засобів та понад 700 викрадених або втрачених паспортних документів.

Як розповів начальник Департаменту Інтерполу та Європолу НПУ Василь Неволя, українські правоохоронці наразі використовують три інформаційні бази: розшукуваних осіб, викрадених документів і викраденого транспорту. У цих базах міститься інформація про 170 тисяч розшукуваних осіб по всьому світу, а також про 7 мільйонів викрадених транспортних засобів та 72 мільйони документів.

«Ця система є достатньо ефективним інструментом забезпечення безпеки кордонів і внутрішньої безпеки в середині нашої держави», – наголосив Василь Неволя.

Він також зазначив, що в Україні і надалі впроваджуватимуться у повсякденну роботу механізми та інструменти міжнародного досвіду. На сьогодні в Україні вже встановлено додатковий захищений канал зв’язку з Європолом.

«Вже невдовзі – це питання декількох тижнів – ми матимемо ще один додатковий механізм міжнародної співпраці. Це важливо і в контексті тих міжнародних масових заходів, які відбуватимуться найближчим часом на території України», – зазначив Василь Неволя.

Департамент комунікації МВС України

Фото Андрія Новицького

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ