Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

Ухвалено законопроект, який впорядковує правила паркування для людей з особливими потребами

06.04.2017 18:58

Сьогодні, 6 квітня, у Верховній Раді прийнятий у першому читанні проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення правил паркування, зупинки, стоянки транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю». Зміни до закону були ініційовані та розроблені Міністерством внутрішніх справ спільно з Уповноваженим Президента України з прав людей з інвалідністю Адміністрації Президента України Валерієм Сушкевичем. За ухвалення законопроету проголосувало 266 депутатів.

Представляючи законопроект у Верховній раді заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян зазначив: «Законопроектом передбачена адмінвідповідальність, якої раніше не було. Відтепер, адмінпротоколи про порушення прав людей з особливими потребами, матимуть право складати працівники Нацполіції та громадські організації. Наша мета незмінна – охорона і забезпечення прав абсолютно усіх громадян України».

За словами заступника глави МВС, визначати громадські організації з такими повноваженнями, як пропонується, повинні виконкоми сільських, селищних та міських рад. Йдеться про громадські організації, які займаються справами людей з особливими потребами.

Законопроектом також передбачена адміністративна відповідальність за необлаштування на спеціально обладнаних чи відведених майданчиках для паркування транспортних засобів місць, призначених для паркування транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю.

Крім того, відповідальність за законом тепер нестимуть ті, хто встановлює та використовує на транспортному засобі знак «Водій з інвалідністю», не маючи на це право, та ті, хто порушує правила зупинки, стоянки чи парковки на місцях, призначених для автомобілів водіїв з особливими потребами.

Постановою передбачається збільшення штрафу від 465 до 1020 гривань за паркування на місці, призначеному для паркування водія з особливими потребами, право на безоплатне паркування для людей з особливими потребами або для тих, хто їх перевозить, виділення паркувальних місць біля житлових будинків, непритягнення до відповідальності людини з особливими потребами при відсутності необхідних документів.

Ухвалення закону забезпечить належний захист прав інвалідів та забезпечить паркування транспортних засобів на спеціально відведених для цієї категорії осіб місцях. Сприятиме наближенню до європейських стандартів відносини у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Департамент комунікації МВС України

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ