Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

Поліції Харківщини в роботі сприятиме система RICAS (ФОТО)

23.02.2016 13:15

Лише в тестовому режимі можливості цього програмно-апаратного комплексу були випробувані при розкритті майже 280 злочинів.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і глава Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський ознайомилися з презентацією програмно-апаратного комплексу аналітичного супроводу оперативно-розшукової діяльності та підтримки прийняття рішень (RICAS). Програмний комплекс розроблений співробітниками Управління інформаційного забезпечення ГУ НПУ (МВСУ) в Харківській області спільно місцевими IT-компаніями.

Протягом 2012-2014 років розроблено інноваційний комплекс аналітичної обробки інформації різних баз даних з виведенням на детальну інтерактивну карту території як об'єктів дослідження, так і результатів аналізу.

Система дозволяє виявити логічні відкриті та приховані зв'язки між заданими об'єктами і відобразити їх як у вигляді геоінформації, так і з використанням числового ряду.

Можливість відображення на карті рухомих об'єктів дозволяє відстежувати ситуацію в динаміці, і, відповідно, забезпечувати адекватну і своєчасну реакцію в потрібному обсязі, зокрема – екіпажів рятувальної служби, аварійних бригад комунальних служб, бригад швидкої медичної допомоги.

Відображення на інтерактивній карті підключених камер і можливість миттєвого доступу до кожної з них як в режимі потокового відео, так і в режимі запису дозволяє відслідковувати як саму подію, так і дії служб реагування, фіксувати обставини правопорушення і у разі потреби використовувати дані в якості доказової бази в ході слідства.

Система RICAS вбудовується в службу "102" як додаткова опція аналітичної підтримки та може бути використана в роботі диспетчерської системи управління нарядами патрульної поліції "Цунамі".

Використання системи RICAS у тестовому режимі в декількох підрозділах НПУ Харківської області отримало високі оцінки фахівців, на сьогоднішній день можливості системи випробувані при розкритті 279 злочинів.

З серпня 2014 року комплекс RICAS введений в ГУ НПУ (МВСУ) Харківської області та кількох структурних підрозділах. Штатна чисельність співробітників аналітичного відділу RICAS становить 5 чоловік, середній вік – 22 роки.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк схвально відгукнувся про систему RIKAS.

"Дуже серйозний крок вперед. Дуже важливо, що це – національна розробка. Дуже сильна система. Спасибі", – зазначив він під час презентації.

У свою чергу, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков підкреслив, що RICAS - експериментальна система, яка працює поки лише в Харкові.

"Є схожа, трохи іншого плану в Дніпропетровську, яка має свої "плюси" і "мінуси", є система в центральному апараті. Найближчим часом будемо думати, як інтегрувати те, що колеги розробили, тому що тут у нас найбільш цікава позиція. Та багатошаровість, про яку говорилося в доповіді, дозволяє підтягнути сюди безліч опцій", – підкреслив глава правоохоронного відомства.

Департамент комунікації Національної поліції України

 

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ