Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

З 20 лютого поліція перевірила майже 200 тисяч власників зброї, анулювавши понад 500 дозволів

04.03.2017 15:28

За результатами перевірки, виявлені 140 фактів крадіжок, втрат або нестачі мисливської зброї, ще понад півтисячі одиниць зброї – розшукуються.

Згідно з даними аналізу, проведеного превентивними підрозділами поліції, останнім часом зросла кількість тяжких і особливо тяжких злочинів із застосуванням зброї, що належать фізичним особам. Трапляються непоодинокі випадки використання пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії (так званих «травматів»), мисливської гладкоствольної та нарізної зброї при вирішенні побутових конфліктів або цивільних спорів.

Усього від початку заходів, ініційованих Національною поліцією в середині лютого цього року, за місцем постійного проживання перевірені майже  200 тисяч власників мисливської гладкоствольної та нарізної зброї, пристроїв для відстрілу патронів з гумовими кулями (так званих «травматів»). Серед них – і власники зброї, які могли брати участь у блокуванні транспортних комунікацій на Донеччині та Луганщині.

Загалом з початку відпрацювання анульовано понад півтисячі дозволів на мисливську зброю і «травмати». Також поліцейські виявили понад 5 тисяч фактів порушення правил зберігання мисливської зброї та пристроїв. 6,4 тисячі власників – притягнені до адміністративної відповідальності.

Крім того, у період з 2 по 4 березня 2017 року під час профілактичних заходів поліцейські задокументували дев’ять фактів незаконного поводження з вогнепальною зброєю та боєприпасами. З них вісім мали місце на Донеччині, ще один – у Луганській області.

Зокрема, за ці дні правоохоронці виявили і вилучили автомат Калашникова, пістолет Макарова з набоями, п’ять гранатометів РПГ-22, чотири гранати РГД-5 і одну Ф-1, три гранати до підствольного гранатомета. Також зафіксовані чотири факти перевезення мисливської зброї та по одному – травматичної і газової.

Наразі правоохоронці проводять загальнодержавне відпрацювання з вилучення зброї з нелегального обігу. Воно проходить з 1 по 24 березня – з метою стабілізації криміногенної обстановки, протидії злочинності, а також виявлення та вилучення з незаконного обігу зброї, боєприпасів та вибухівки.

Також в Україні триває підготовчий етап міждержавної цільової оперативно-профілактичної операції за участю правоохоронних та інших зацікавлених органів України, Республіки Молдови, Румунії, інших прикордонних країн Євросоюзу.

Ця міждержавна операція має на меті виявлення та перекриття каналів контрабандного переміщення вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухівки, радіоактивних, хімічних, біологічних, ядерних матеріалів, а також наркотичних засобів і прекурсорів через державний кордон України.

Департамент комунікації Національної поліції України

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ