Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

Номери і документи на авто, видані «народною реєстраційною службою», незаконні – роз'яснення

03.02.2016 13:23

Зареєстрований таким чином транспорт не можна експлуатувати на території України, а за використання таких «номерів» і «документів» передбачено відповідальність.

Днями в мережі Інтернет з’явилися повідомлення про відкриття у Львові так званої «Транспортно-реєстраційної Служби Народу», що самовільно поклала на себе повноваження з реєстрації транспортних засобів, видачі номерних знаків і свідоцтв про реєстрацію невстановленого зразка.

Невідомі особи, дії яких мають ознаки складу кримінального правопорушення, через соціальні мережі закликають всіх скористатися правом, нібито визначеним Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», та зареєструвати у створеній ними нелегітимній службі навіть не розмитнені транспортні засоби.

Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС України застерігає автомобілістів, аби вони не стали жертвами шахраїв. Документи на автомобілі та номерні знаки можуть бути видані лише сервісними центрами МВС, оскільки виключно саме такий порядок передбачає чинне законодавство України.

У ГСЦ нагадують, що правовий порядок в Україні визначений Конституцією та прийнятими у відповідності до неї законами.

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначає, що місцеве самоврядування – це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення виключно в межах Конституції і законів України.

Державна реєстрація транспортних засобів в Україні передбачена Законом України «Про дорожній рух», а повноваження на її здійснення статтею 34 цього Закону надано лише територіальним органам Міністерства внутрішніх справ.

Цей Закон також уповноважує Кабінет Міністрів України визначати порядок державної реєстрації (перереєстрації транспортних засобів).

Зразок свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.1992 № 47, а номерні знаки на транспортних засобах повинні відповідати вимогам ДСТУ 3650:2012 і 4278:2012. «Зареєстровані» в інший спосіб транспортні засобами просто не можуть експлуатуватися на території держави.

Тож Головний сервісний центр МВС попереджає усіх бажаючих скористатися такою сумнівною послугою, що згідно з частиною 6 статті 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення за керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в установленому порядку, його експлуатацію з номерним знаком, що не відповідає вимогам стандартів, передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення такого порушення тягне за собою накладення штрафу в розмірі п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Головний сервісний центр МВС України

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ