A
A
A

Систематизація державної антикорупційної політики – спільне завдання науковців і практиків

Близько 500 учасників долучилися до V Міжнародної науково-практичної конференції «Реалізація державної антикорупційної політики в міжнародному вимірі» з метою обговорити законодавчі і практичні аспекти боротьби з корупцією. Дводенний захід, організований у онлайн-форматі на базі Національної академії внутрішніх справ, розпочав свою роботу сьогодні, 9 грудня.

Конференція організована Міністерством внутрішніх справ України, Громадською радою при МВС, Національною академією внутрішніх справ, Консультативною місією Європейського Союзу в Україні, Національною академією правових наук України, Громадською спілкою «Центр запобігання та протидії корупції».

Як повідомив Володимир Мартиненко, голова Громадської ради при МВС, ця конференція є підсумковим заходом, якому передували три етапи – міжнародні науково-практичні конференції, проведені у закладах вищої освіти МВС у Львові, Дніпрі та Харкові. Варто зазначити, що до цих антикорупційних форумів долучилися понад 550 учасників, географія заходів охопила 14 країн.

Ректор НАВС Володимир Чернєй висловив вдячність співорганізаторам, представникам міжнародних організацій, провідних закладів освіти та наукових установ, центральних органів виконавчої влади за активне включення в роботу конференції, адже боротьба з корупцією продовжує бути одним з найгостріших питань у країні.

Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко підкреслив, що протидія корупції повинна базуватися на комплексному підході, що включатиме формування неприйняття корупції ще з шкільного, студентського віку.

«Потрібна системна реформа. Успішним прикладом такої реформи, що на порядки знижує корупцію, є впровадження МВС реформи патрульної поліції, яка прийшла на зміну корумпованому ДАІ», – переконаний Антон Геращенко.

За словами Голови Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Антті Юхані Хартікайнена, Місія співпрацює з правоохоронними органами, зокрема, МВС та Нацполіцією, щодо антикорупційних ініціатив. І, попри ситуацією з пандемією, КМЄС і надалі долучатиметься до заходів, проводитиме навчання тощо для обміну антикорупційним досвідом і генерування нових ідей у сфері боротьби з корупцією.

На необхідності ґрунтовного наукового підходу у протидії корупції наголосив президент Національної академії правових наук України Олександр Петришин. Він зазначив, що перед учасниками конференції стоїть складне й актуальне завдання – напрацювати дієві механізми боротьби з корупцією, що заповнять прогалини і виправлять недоліки в законодавстві.

Своєю чергою Максим Цуцкірідзе, заступник Голови Національної поліції України – начальник Головного слідчого управління, зауважив, що громадськість приділяє питанням корупції значну увагу, яка, як свідчать соціологічні дослідження, перевищує інтерес до кримінальної злочинності. Він повідомив, що упродовж 10 місяців цього року слідчі НПУ направили до суду кримінальні провадження щодо понад 2,8 тисяч корупційних правопорушень, майже 1,5 тисяч кримінальних правопорушень є тяжкими або особливо тяжкими. При цьому слідчі показали динаміку зростання числа розслідуваних проваджень у порівнянні з аналогічним минулорічним періодом.

Під час конференції Володимир Мартиненко повідомив про результати опитування громадян щодо корупції, організоване спільно з КМЄС у рамках підготовки до конференції. Участь у анкетуванні взяли вже понад 1000 осіб. Слід відмітити, більше половини опитаних відмітили, що рівень корупції у МВС у останні роки знижується.

«Таке опитування – це реальний зріз, що показав певні позитивні зрушення і, водночас, окреслив ті моменти, над якими треба працювати», – сказав голова Громадської ради при МВС.

Він також повідомив, що й надалі спільно з КМЄС проводитимуться заходи щодо запобігання корупції. Крім того, провадитиметься моніторинг і відстеження впровадження рекомендацій, що були напрацьовані учасниками цих заходів.

Протягом двох днів науковці, управлінці державного сектору, експерти та представники громадськості обмінюватимуться досвідом, напрацюваннями, пропозиціями, щоб розробити рекомендації щодо протидії корупції, яка продовжує бути стримуючим чинником для розвитку країни. Рекомендації будуть направлені компетентним органам.

Департамент комунікації МВС