A
A
A

Українське антикорупційне законодавство потребує чітких юридичних конструкцій

Про це радник міністра внутрішніх справ, голова Громадської ради при МВС Володимир Мартиненко заявив під час Міжнародної науково-практичної конференції «Теорія та практика протидії злочинності у сучасних умовах», яка пройшла сьогодні, 6 листопада, в онлайн-форматі на базі Львівського державного університету внутрішніх справ.

Міжнародний форум, під час якого науковці та практики змогли обговорити найактуальніші аспекти протидії сучасній злочинності, відбувся завдяки співорганізаторам – Міністерству внутрішніх справ, Консультативній Місії Європейського Союзу, Громадській раді при МВС, ЛьвДУВС, ГС «Центр запобігання та протидії корупції».

Під час дискусійної панелі «Нормативно-правове забезпечення та реформування правоохоронної діяльності» науковці та практики зосередилися на пошуку шляхів удосконалення, зокрема, кримінального процесуального законодавства, з метою ефективної протидії сучасній злочинності.

На гострій необхідності удосконалення українського законодавства наполягали й учасники другої дискусійної панелі «Особливості антикорупційної політики в Україні і зарубіжних державах».

За словами Володимира Мартиненка ситуація з антикорупційними процесами в Україні привертає увагу не лише українського суспільства, вітчизняних правників і правоохоронців, а й всієї світової спільноти.

«Рішення Конституційного Суду щодо антикорупційного законодавства викликали суспільний резонанс. Проте очевидними є заполітизованість і штучне нагнітання ситуації. Особливо з огляду на те, що, попри рішення Конституційного Суду, проєкт Антикорупційної стратегії на наступні роки містить норми, які можуть протирічити конституційним засадам», – зазначив голова Громадської ради при МВС.

На переконання Володимира Мартиненка, якого підтримали учасники панелі, законодавцям варто залучати до розробки законопроєктів науковців, які мають чітке бачення юридичних конструкцій. Лише за такої взаємодії можна створити дієві законодавчі механізми, зокрема й антикорупційні.

Своєю чергою Адріан Бану, радник Консультативної Місії Європейського Союзу з питань боротьби з корупцією, поділився з учасниками форуму досвідом Румунії. Одним із антикорупційних механізмів у цій країні є управління корупційними ризиками, що впроваджується з 2008 року. Рівень ефективності превентивних заходів став у 2018 році підґрунтям для рішення Уряду Румунії щодо запровадження обов’язкової оцінки корупційних ризиків у всіх держорганах.

Учасники дискусійної панелі також приділили увагу технічним аспектам антикорупційної діяльності, практиці застосування норм чинного антикорупційного законодавства, висловили вагомі зауваження й пропозиції щодо його вдосконалення.

Окремо Володимир Мартиненко повідомив, що ця дискусійна панель є першим із чотирьох етапів антикорупційних науково-практичних заходів, запланованих за участі Громадської ради при МВС. У листопаді на базі правоохоронних вишів у Харкові та Дніпрі будуть проведені міжнародні науково-практичні конференції – «Особливості застосування антикорупційного законодавства: від реєстрації до вироку суду» та «Дискусійні питання застосування антикорупційного законодавства». А вже

9-10 грудня на базі Національної академії внутрішніх справ відбудеться підсумковий щорічний форум – V Міжнародна науково-практична конференція «Реалізація державної антикорупційної політики в міжнародному вимірі».

«На заключному етапі ми ставимо собі на меті підвести підсумки обговорень на всіх попередніх етапах і підготувати якісні рекомендації, які б працювали не на бібліотеку, а були враховані законодавцем і допомогли правоохоронцям в практичній роботі», – сказав Володимир Мартиненко.

Департамент комунікації МВС