A
A
A

Тетяна Ковальчук: Хмельницька та Вінницька області повністю готові до забезпечення правопорядку на виборчих дільницях

Сьогодні, 20 жовтня, заступниця міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук провела відеоселекторну нараду з питань координації діяльності під час забезпечення правопорядку на виборчих дільницях із представниками головних управлінь Національної поліції в Хмельницькій та Вінницькій областях та громадянської мережі «ОПОРА».

«З одного боку, це необхідний процес для кожної демократичної держави, а з іншого — це будуть найскладніші вибори через всесвітню пандемію COVID-19 та зміни у виборчому законодавстві. Позиція МВС за будь-яких обставин залишається однією: забезпечення законності, чесності та прозорості виборчого процесу», — зазначила Тетяна Ковальчук.

Також заступниця міністра додала, що цього року до забезпечення правопорядку були залучені всі органи системи МВС, налагоджена співпраця з органами державної влади та громадянською мережею «ОПОРА», а також громадськими організаціями та Центральними виборчими комісіями.

Безпосередньо планується залучити близько 140 тисяч співробітників органів системи МВС, які будуть забезпечувати вільне волевиявлення громадян на 30 744 виборчих дільницях, по всій території України.

З метою оперативного реагування та попередження порушень виборчого законодавства Міністерство внутрішніх справ України залучає всі наявні сили та засоби - від кінологічних підрозділів до спеціалізованої авіаційної техніки.

Під час наради обговорювалися питання щодо готовності областей до забезпечення публічної безпеки й порядку під час проведення чергових виборів усіма органами системи МВС.

Окремо наголошено на організації належної взаємодії й координації між усіма органами виконавчої влади та правоохоронними органами під час проведення виборчого процесу.

Тетяна Ковальчук запевнила, що всі співробітники органів системи МВС і військовослужбовці матимуть всі необхідн ізасоби індивідуального захисту для забезпечення особистої безпеки під час несення служби.

Представник громадянської мережі «ОПОРА» наголосив, що комунікація та співпраця з представниками МВС налагоджена. На його думку, вибори у 2020 році мають пройти спокійно.

Зі свого боку начальники Головних управлінь Національної поліції в Хмельницькій та Вінницькій областях запевнили, що повністю готові забезпечувати законність і безперебійність роботи правоохоронців на виборчих дільницях.