A
A
A

Антон Геращенко: Вже найближчим часом нові забудовники візьмуть на себе зобов’язання щодо добудов ЖК «Аркади»

Про це заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив під час онлайн зустрічі Міжвідомчої робочої групи з питань сприяння постраждалим інвесторам у добудові об’єктів незавершеного житлового  будівництва.

«За останні два тижні  ми провели кілька зустрічей по питаннях добудов «Аркади» і об'єктів Войцехівського та прийшли до висновку, що вже найближчим часом є шанс, що нові забудовники візьмуть на себе відповідальність по добудові житлових комплексів «Аркади». Крім того, представники КМДА вже обстежили комплекси «Еврика» та «Патріотика», зараз закінчуються економічні розрахунки, скільки потрібно коштів на добудову будинків», - сказав він.

Заступник міністра додав, що питання добудови об’єктів Войцехівського вже було вирішено в суді, однак, дієвого механізму подальшої роботи немає.

«Я зустрічався з представниками комплексу «Деміївський квартал». Там вже є унікальне рішення суду – зобов’язати КМДА добудувати проблемне житло. З 2015 року в законодавстві України є відповідний закон, який зобов’язує місцеву владу брати на себе відповідальність за проблемне будівництво», - підкреслив Антон Геращенко.

Перший заступник міністра міністерства розвитку громад та територій Василь Лозинський зазначив, що хоча закон і зобов’язує місцеву владу брати відповідальність за проблемні забудови, однак в практиці українських місцевих влад такої практики ще не було.

«Ми спробували знайти успішні кейси на території України, але ми таких не знайшли. Саме тому наше завдання зрозуміти, як рухатись далі.  Наша робоча група познайомилась із концепцією законопроекту  про добудову проблемних об’єктів. Новий закон потребує обговорень громадськості і вже протягом цього тижня ми плануємо отримати всі практичні поради», - сказав Василь Лозинський.

Народний депутат Олена Шуляк нагадала, що вже закінчується термін обговорення законопроекту про добудову проблемних об’єктів.

«На наступному тижні ми зареєструємо законопроект у Верховній Раді. Сподіваюсь, що вже у цьому році він буде винесений на голосування», - підкреслила Олена Шуляк.

Своєю чергою, Антон Геращенко підкреслив, що до проекту закону є доповнення від МВС, які розглядають кримінальну відповідальність не лише недобросовісних забудовників, але й архітекторів, проектантів, експертів, які дають дозвіл на будівництво.

Нагадаємо, 12 серпня 2020 року постановою Кабміну була створена робоча група.  Співголовами Міжвідомчої робочої групи є перший заступник міністра розвитку громад та територій Василь Лозинський та заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

На першому засіданні учасники групи домовились напрацювати нову законодавчу базу, яка вирішить відразу дві проблеми – гарантування захисту інвесторам вкладених  у будівництво коштів та добудову закинутих об’єктів. 

Крім того, правоохоронці розслідують кримінальне провадження щодо фінансових махінацій керівництва банку «Аркада».