A
A
A

Тетяна Ковальчук: Ми створили платформу для пришвидшення інтеграції України в ЄС

Про це повідомила заступниця міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук під час відкриття першого установчого засідання мережі контактних осіб з питань європейської інтеграції.

«З урахуванням складної структури системи органів МВС мережа має стати дієвим механізмом забезпечення узгодженості наших дій з метою виконання завдань політичного керівництва щодо посилення інтеграції до ЄС», — повідомила Тетяна Ковальчук.

Команда мережі включатиме не лише представників структурних підрозділів міністерства, а також співробітників органів системи МВС.

Звернувшись до контактних осіб мережі, заступниця міністра зазначила:

«Ви маєте стати провідниками наших ідей у своїх відомствах, бути драйверами євроінтеграційних зрушень».

Керівником та ідейним натхненником мережі є заступник міністра Тетяна Ковальчук.

Метою новоствореного органу, зі слів заступниці, є не тільки покращення координації роботи, а й обмін думками та формування порядку денного співробітництва з ЄС.

«Тим паче сьогодні ми дійсно маємо можливість його формувати, і для цього створені всі умови: маємо політичне лідерство і підтримку, донорську допомогу, впорядковану інституційну структуру», — заявила Тетяна Ковальчук.

Заступник міністра поінформувала колег про істотні зміни, що відбулися за останні декілька місяців у сфері європейської інтеграції, як на державному, так і на відомчому рівнях.

Зокрема, 2 вересня цього року урядом схвалено рішення та утворено Комісію з питань координації виконання Угоди про асоціацію.

«Відтепер Комісію очолює Прем'єр-міністр, членами Комісії є Міністри, а до роботи залучено представників Комітетів Верховної Ради та Офісу Президента. Таким чином, забезпечено участь усіх гілок влади в реалізації політики європейської інтеграції та створено майданчик найвищого політичного рівня для забезпечення стабільного руху для досягнення мети», — пояснила Тетяна Ковальчук.

Разом із тим, заступниця міністра нагадала колегам про те, що у вересні указом Президента було затверджено нову Стратегію національної безпеки.

«Це найважливіший для розвитку сектору безпеки документ, у якому визначено, що нашим пріоритетом є повна імплементація Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, модернізація її параметрів там, де це необхідно, з метою набуття повноправного членства України в Європейському Союзі, — наголосила Тетяна Ковальчук і додала, — відбулося оновлення урядового Плану заходів із виконання Угоди про асоціацію. Відповідно і ми оновили відомчий план заходів».

Як зазначила заступниця міністра, уперше з часу підписання Угоди про асоціацію розпочато процес аналізу досягнення цілей Угоди, результатом якого може стати модернізація самої Угоди.

«Нами визначено пріоритети МВС у сфері європейської інтеграції, за якими ми відтепер працюємо, а Мережа контактних осіб має зміцнити наші спроможності в цьому напрямку», — заявила Тетяна Ковальчук.

Крім того, було наголошено на необхідності посилення контролю за виконанням доручень із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Президента України та Кабінету Міністрів України.

У засіданні також взяла участь начальник відділу європейської інтеграції ДМСЄІ Ольга Єрьоміна.

фото Андрія Новицького