A
A
A

Боротьба з дитячим насильством є безумовним пріоритетом МВС

Про це сьогодні під час круглого столу «Кримінально-правовий захист дітей від сексуального експлуатації та запобігання повторній віктимізації дітей під час кримінального провадження» сказала заступниця міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук.

У відкритті круглого столу також взяли участь Олена Литвинова, в.о. Голови Офісу Ради Європи в Україні, Микола Кулеба, Уповноважений Президента України з прав дитини, Аксана Філіпішина, Представник Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї Секретаріату Верховної Ради України з прав дитини, Гюндуз Мамедов, заступник Генерального прокурора, Олександр Банчук, заступник Міністра юстиції України, Анастасія Дьякова, радник з питань безпечного Інтернету для кожної дитини при віце-прем'єр-міністрі - міністрі цифрової трансформації України.

Учасники обговорили стан кримінально-правової протидії сексуальній експлуатації (насильству) щодо дітей в Україні та її відповідності міжнародним стандартам і найкращим практикам, а також процесуальних механізмів запобігання вторинній віктимізації потерпілих від насильства дітей під час їх участі у кримінальному провадженні.

Заступниця міністра МВС Тетяна Ковальчук в своєму виступі навела статистику, згідно з якою у період з 01 по 19 травня 2020 року в розпал першої хвилі пандемії, Кіберполіція виявила 11215 нових користувачів з унікальною IP-адресою, які розповсюджували дитячу порнографію. В середньому для України це означає приріст щодня в 560 унікальних користувачів, що займаються протиправною діяльністю проти найвразливішої категорії громадян - дітей.

Підтвердила ці дані Аксана Філіпішина, Представник Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї Секретаріату Верховної Ради України з прав дитини, зазначивши, що кількість злочинів сексуального характеру, які вчиняються щодо дітей збільшується останнім часом.

«За даними Офісу Генерального прокурора, протягом січня-серпня 2020 року 147 дітей стали жертвами зґвалтувань. Натомість за весь 2019 рік кількість дітей постраждалих від цього злочину становила 148»,  – зазначила Аксана Філіпішина.

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба в своєму вітальному слові також звернув увагу на масштаби проблеми:

«Обсяги контенту з дитячою порнографією в світі величезні. 46 мільйонів унікальних фото та відео матеріалів із зображенням сексуального насильства над дітьми є в базі Європолу».

Для протидії цьому ганебному явищу минулого тижня за підтримки МВС розпочала свою роботу Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в інтернеті – 1545 (далі обираємо 3), яка дозволяє отримати кваліфіковані консультації щодо безпеки дитини в цифровому середовищі.

Заступниця міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук висловила сподівання, що в разі прийняття законопроєкту із реєстраційним номером 3055 буде удосконалено інструментарій для Кіберполіції в переслідуванні злочинів.

«Це очевидно, що Україні потрібен закон для захисту дітей від сексуальної експлуатації та насильства. Тож я закликаю народних депутатів підтримати законопроєкт із реєстраційним номером 3055 як у першому, так і в другому читанні, а також загітувати якомога більше своїх колег в Парламенті вчинити аналогічно», – зазначила заступниця міністра МВС.

Під час круглого столу було презентовано результати оцінки Радою Європи прогресу, досягнутого українськими органами влади щодо рекомендацій, викладених у звіті «Аналіз прогалин у законодавстві, політиках управління та практиках, спрямованих на протидію сексуальній експлуатації та насильству щодо дітей в Інтернеті, в Україні».