A
A
A

Катерина Павліченко: Наше суспільство стає все більш поінформованим відносно того, куди звертатися, як діяти і як розпізнати домашнє насильство

Зростання кількості звернень про домашнє насильство говорить про зростання довіри до поліції. Про це заявила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко в ефірі телеканалу «Україна 24».

«Домашнє насильство є чотирьох видів: економічне, сексуальне, психологічне та фізичне. За шість місяців поточного року кількість заяв стосовно вчинення домашнього насильства збільшилася вдвічі. Якщо в минулому році за перше півріччя до Національної поліції надійшло 68 тис. заяв, то цього року ми вже маємо більше 100 тис заяв. Ця статистика свідчить про два аспекти: про те, що люди почали більше розпізнавати домашнє насильство, знають куди звертатися, як діяти та про те, що збільшилася довіра до правоохоронних органів», - сказала Катерина Павліченко.

Заступниця міністра також зазначила, що МВС та Нацполіція визначає одним із пріоритетних напрямків своєї діяльності запобігання та протидію домашньому насильству:

«Ми підлаштовуємся під  ті реалії та виклики, які існують сьогодні. Перш за все треба розуміти, що насильство завжди відбувається по колу, воно має свою циклічність.  Дуже важливо, щоб особа, яка страждає від домашнього насильства, усвідомила це і намагалася розірвати це коло: зверталася до відповідних служб, поліції. Як раз, в умовах карантину, МВС разом з Нацполіцією розробило план безпеки», - додала Катерина Павліченко.

Заступниця міністра повідомила, що окрім плану  безпеки в умовах карантину, було створено серію відеороликів, освітній серіал про онлайн-інструменти протидії домашньому насильству, запущено чат-бот #ДійПротиНасильства  @police_helpbot.