Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

Інформація ГПУ про те, що чотири «беркутівця» пройшли переатестацію, не відповідає дійсності

13.01.2016 10:23

Про це заявила глава Національної поліції Хатія Деканоідзе.

За інформацією прес-служби Генпрокуратури чотирьом екс-працівникам колишнього підрозділу "Беркут", які вже пройшли переатестацію, оголошено підозру у застосуванні насильства до учасників громадського руху "Автомайдан" під час Революції Гідності.

Також, колишніх співробітників спецпідрозділу звинувачують у службових підробленнях рапортів та наданні завідомо неправдивих показань, поєднаних із обвинуваченням активістів у тяжких злочинах, на підставі яких їх було затримано, притягнуто до кримінальної відповідальності за нібито хуліганські дії та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

У ГПУ повідомили, що до суду вже внесли клопотання про відсторонення підозрюваних від посад та застосування до них запобіжних заходів у вигляді домашніх арештів.

У прес-службі Генпрокуратури також зазначили, що вищезгадані колишні "беркутівці" успішно пройшли переатестацію, а двоє з них отримали підвищення, ставши командирами відділень.

Глава Національної поліції Хатія Деканоідзе спростувала інформацію Генеральної прокуратури про проходження переатестації та зарахування на службу в Нацполіцію чотирьох співробітників «Беркута», причетних до злочинів проти Майдану, і вимагає негайного спростування неправдивих відомостей.

Вищезазначені співробітники досі не проходили переатестації і не з'явилися на розгляд громадських комісій Національної поліції.

Вони дійсно проходили службу в лавах міліції, зараз після ліквідації міліції продовжують значитися в рядах поліції, але черга переатестації до них ще не дійшла, і вони не можуть бути перепризначені на будь-які посади взагалі. У зв'язку з ліквідацією міліції створена Національна поліція, яка проводить переатестацію всіх своїх співробітників силами громадських комісій, за участю волонтерів і журналістів.

Комісії працюють абсолютно прозоро, переатестація йде під контролем представників Європейської комісії та агентства ICITAP Міністерства юстиції США.

«Викликає здивування, що прес-служба Генеральної прокуратури поширює неправдиву інформацію про переатестацію, і таким чином дискредитує процес переатестації Національної поліції», - зазначила Хатія Деканоідзе.

Глава Нацполіції повідомила, що Генпрокуратура не направляла жодних офіційних запитів про дійсний статус цих співробітників в Національну поліцію, і таким чином, не могла перевірити або отримати підтвердження своєї заяви. І, тим не менш, дане повідомлення було опубліковано.

«Поширюючи неперевірену неправдиву інформацію про проведення переатестації та реформи Національної поліції, прес-служба Генпрокуратури підриває довіру до діяльності всіх правоохоронних органів і до реформ в державі в цілому. Я вимагаю негайного спростування недостовірної інформації з боку Генеральної прокуратури України», - заявила Хатія Деканоідзе.

Департамент комунікації Національної поліції України

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ