A
A
A

В Україні більше 100 тисяч постраждалих від забудовників-шахраїв, щоб вирішити проблему необхідно змінити законодавство, - Антон Геращенко

Про це заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив під час засідання Міжвідомчої робочої групи з питань сприяння постраждалим інвесторам у добудові об’єктів незавершеного будівництва. До складу робочої групи увійшли народні депутати всіх фракцій та груп, представників Мін’юсту, КМДА, Нацкомісії з цінних паперів, Нацполіції, Нацбанку та представники інвесторів.

Заступник міністра наголосив, що проблема шахрайства в будівництві – загальнодержавна.  

«До участі в засіданні ми запросили представників всіх депутатських фракцій та груп, томущо нам потрібно приймати нове законодавство, яке б захищало інвесторів від шахраїв, які беруть гроші і використовують їх не за призначенням.  Крім того, держава має взяти на себе вирішення питання закинутих незавершених новобудов»,- сказав Антон Геращенко.

Він сказав, що вже зараз необхідно напрацювати нову законодавчу базу, яка вирішить відразу дві проблеми – гарантування захисту інвесторам вкладених  у будівництво коштів та добудову закинутих об’єктів.  

«Наше завдання зробити так, щоб в країні шахраї не могли організовувати фінансові піраміди за рахунок грошей інвесторів, які хочуть побудувати власне житло. І друге питання – що робити з об’єктами недобудованими нечесними забудовниками, які брали гроші в людей, витрачали їх не на житлове будівництво, а після того зникали?»,- зауважив Антон Геращенко.

Напрацюванням нового закону займатиметься Міжвідомча робоча група, яка була створена постановою Кабміну від 12 серпня 2020 року. Співголовами Міжвідомчої робочої групи є перший заступник міністра розвитку громад та територій Василь Лозинський та заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

«Робоча група за два місяці повинна напрацювати проекти законодавчих актів, нормативних документів, які унеможливлять в майбутньому шахрайство. Друге, це унормувати та додати дорожню карту до тих проблемних  об’єктів, які є. За нашими оцінками в Україні більше 100 тисяч постраждалих від шахрайств з грошами інвесторів», - підкреслив Антон Геращенко.

Нагадаємо, правоохоронці розслідують кримінальне провадження щодо фінансових махінацій банку «Аркада».